Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 4 stycznia 2019

Młodzi piłkarze na hali

Juventa

W Mikołajkowym Turnieju organizowanym przez Pogoń Staszów drużyna Juventy Starachowice zajęła II miejsce, w Radomiu też zdobyli podium.

Na drugim miejscu zakończyli rywalizację w Mikołajkowym Turnieju organizowanym przez Pogoń Staszów piłkarze Juventy Starachowice (r. 2009).  Udział w nim wzięły także dwie ekipy gospodarzy, Galacticos Ostrowiec, Moravia Morawica, Baszta Rytwiany, a także Akademia Lecha Poznań z Nowej Dęby. Każda z drużyn rozegrała 6 spotkań. Nasi zdobyli 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka) i zajęli drugie miejsce, tuż za jedną z drużyn Pogoni. Najlepszym zawodnikiem turnieju organizatorzy wybrali starachowiczanina, Franciszka Ludwiga.

– Ważne jest, żeby gry i konfrontacji z innymi było jak najwięcej. Jestem zadowolony, iż póki co udaje się realizować ten cel. Naszym największym problemem była gra w systemie 4+1 (pierwotnie turniej miał być rozgrywany 5+1). Widać było jak bardzo brakowało nam nominalnego środkowego pomocnika, który łączyłby linię ataku z obroną. Z pewnością moim podopiecznym należą się brawa za ambicję i grę w każdym spotkaniu do ostatnich sekund. Poziom wczorajszego turnieju był wysoki, dlatego tym bardziej cieszy nasza dobra dyspozycja – ocenił trener Dominik Zuba.

Chłopcy z rocznika 2008 zagrali natomiast w Radomiu. W organizowanym przez Orlika 14 Radom halowym turnieju piłki nożnej nasi potwierdzili swoje wysokie umiejętności, łatwo wygrywając z Orlikiem I, KS Błotnica i Młodzikiem Radom II oraz remisując 3:3 z Radomiakiem.

– W półfinale, po bardzo zaciętym meczu, musieliśmy uznać wyższość Młodzika I, przegrywając 0:1, a w spotkaniu o trzecie miejsce zremisowaliśmy bezbramkowo z Centrum Radom, ale lepiej egzekwowaliśmy rzuty karne i zakończyliśmy rozgrywki na najniższym stopniu podium – relacjonuje trener, Piotr Dejworek.

 Juventa: Marcel Kosiarski, Olaf Nowak, Daniel Zieja, Dawid Zielonka, Hubert Matysek, Artur Sarwicki, Cyprian Basiak, Kacper Kalinowski, Filip Kasperkiewicz, Marcin Welenc i Wojtek Gałka.