Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 4 stycznia 2019

Szczęśliwa „siódemka”

AP Star

Uroczysta Gala była okazją do podsumowania zarówno kończącego się roku jak i dotychczasowej działalności starachowickiego klubu, odnoszącego sukcesy również na arenie wojewódzkiej.

Szkółka powstała w 2011 roku z inicjatywy kibiców i działaczy klubu Star, a w ciągu ostatnich 7 lat przerodziła się w prężnie działający klub, który obecnie zrzesza ok. 300 zawodników trenujących piłkę nożną w 14 grupach, pod czujnym okiem 10 – osobowej kadry szkoleniowców. Trenują w 14 grupach: w Starachowicach, Mircu i w Pawłowie. Najmłodsi piłkarze, to roczniki 2013 i 2014, najstarsi 2003 i 2004.

Na jubileuszowej gali w Miejskiej Hali Sportowej, 16 grudnia br., prezes Akademii Waldemar Rak złożył podziękowania wszystkim zaangażowanym w działalność klubu, w szczególności rodzicom zawodników, podziękowania odebrali również: zastępca prezydenta Starachowic Jerzy Miśkiewicz, wójt Mirca Mirosław Seweryn, radny Włodzimierz Orkisz, zasłużony piłkarz Staru Tadeusz Nowak i członek zarządu AP Star Jerzy Glibowski. Symboliczne upominki od swoich trenerów otrzymali natomiast zawodnicy Akademii.

Galę uświetniły występy artystyczne wychowanków Starachowickiego Centrum Kultury, Zespołu Tańca i Inscenizacji Plejada oraz solistki, Leny Tuźnik. W trakcie imprezy prowadzona była także zbiórka na rzecz Mai Grabarczyk, niespełna rocznej siostrzyczki jednego z zawodników,  której życie może uratować kosztowna operacja serca.

Prezes Klubu i trenerzy przy okazji gali zaprosili do naborów uzupełniających wszystkich chcących trenować piłkę nożną.

(kisiel)

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe upominki

Galę uświetnił występ Leny Tuźnik