Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 7 stycznia 2019

Nocne pożary w mieście i okolicy

Ulica Górna w Starachowicach i Jagodne, to tam w ciągu zaledwie kilku godzin wybuchły pożary w sylwestrową noc.

Gdy większość z nas świętowała zakończenie starego i rozpoczęcie nowego roku, starachowiccy strażacy i druhowie gminnych OSP gasili dwa pożary. W budynku gospodarczym przy ul. Górnej w Starachowicach zauważono go wieczorem (31 grudnia 2018), po godzinie 20.20. W akcji brało udział 5 zastępów, łącznie 23 strażaków, zarówno z JRG KP PSP w Starachowicach, jaki i OSP Wielka Wieś oraz Ambrożów.

– Mieliśmy do czynienia z pożarem rozwiniętym, ponieważ zgłoszenie wpłynęło bardzo późno – mówi mł. bryg. Marcin Nyga, oficer prasowy starachowickich strażaków. – Zagrożony był sąsiedni budynek mieszkalny. Na szczęście udało nam się nie dopuścić na rozprzestrzenienia ognia na ten obiekt. Spłonął dach budynku i wszystkie materiały, które były składowane wewnątrz.

Akcja strażaków trwała 1,5 godziny. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

W nowy rok (1 stycznia br.) strażacy rozpoczęli wyjazdem. Około godz. 1.28 w Jagodnem paliły się drzwi wejściowe do budynku gospodarczego. W działaniach brało udział 17 strażaków, jeden zastęp JRG KP PSP ze Starachowic oraz zastępy z OSP Gadka i Mirzec.

– W pomieszczeniu znajdował się m.in. sprzęt rolniczy, a także inne narzędzia. Odłączono zasilanie elektryczne. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych – mówi GAZECIE Marcin Nyga.

Akcja trwała prawie godzinę.

(azab)

Pożar przy ulicy Górnej zagrażał sąsiedniemu budynkowi mieszkalnemu