Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 7 stycznia 2019

Podopieczni przenoszą się do Starachowic

Jedyne, co każdego na pewno w życiu spotka, to zmiany, o czym przekonali się podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Stawie Kunowskim.

Wszystko wskazuje na to, że nowe miejsce w ZSZ nr 1 przy ul. Radomskiej, wskazane przez władze Powiatu, spełni oczekiwania tak personelu pedagogicznego, jak również 21 podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Stawie Kunowskim. Przy wielu pomyślnych zbiegach okoliczności, jedno jest pewne, że pachnące świeżością 10 pokoi przypadnie do gustu młodzieży. Ogólny metraż na trzecim piętrze budynku wynosi ponad 700 m kw., które trzeba było przystosować pod względem przepisów wymaganych przez Sanepid, Państwową Straż Pożarną oraz Zakład Energetyczny, nie mówiąc o takich istotnych drobiazgach, jak instalacja alarmowa czy niwelująca zadymienie (odpukać w niemalowane).

Zmiana adresu ma też pewne zalety związane ze zmianą umeblowania, urządzeń kuchennych, lecz aby pozbyć się starych gratów, konieczne jest finansowe wsparcie. Tym razem głęboko do kieszeni sięgnął licencjobiorca świeżo uruchomionego w naszym mieście McDonald ̀s Wojciech Sala, zasilił konto placówki okrągłą sumką 10 tys. złotych. Z pomocą przesiedleńcom przyszli też członkowie Koła Łowieckiego „Łoś”. Sześć świeżo wyprodukowanych tapczanów oraz szafki kuchenne przekazał właściciel firmy Paxpol ze Starachowic, prezes KŁ Paweł Adamczyk. Transportem mebli wraz z wniesieniem ich na …trzecie piętro zajęła się starachowicka Firma Transportowa łowczego z Łosia Ireneusza Kucharczyka. Podziękowania za zaangażowanie się w akcję przeprowadzki od dyrektor Bożeny Sameli otrzymał także sekretarz Zarządu KŁ Ireneusz Kasperkiewicz.

Marek Oziomek

Dyrektor Bożena Samela odebrała finansową darowiznę