10.2 C
Starachowice
niedziela, 27/09/2020
Strona główna W numerze Radni jednogłośnie przyjęli budżet

Radni jednogłośnie przyjęli budżet

Projekt budżetu przygotował poprzedni Zarząd Powiatu, a wprowadzone przez aktualnie rządzących poprawki dotyczą inwestycji unijnych: przesunięto m.in. realizację budowy hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3, z 2019 na 2020 rok.

Najważniejsza inwestycja Powiatu to budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Starosta Piotr Babicki zapewnił radnych, że Powiat ma zabezpieczone pieniądze na przygotowanie dokumentacji technicznej. Wśród tegorocznych zadań są: przebudowa drogi powiatowej nr 0565T Tychów Nowy- Ostrożanka, przebudowę drogi powiatowej nr 0559 T Jagodne – Gadka, ujednolicenie baz danych w ramach programu „e-Geodezja – Cyfrowy Zasób Geodezyjny Województwa Świętokrzyskiego” czy budowa pracowni dla potrzeb CKP oraz ZSZ nr 2 w Starachowicach, w ramach zadania „Rozwój edukacji zawodowej Powiatu Starachowickiego”

Powiat zamierza również udzielić dotacji celowej dla samorządu Województwa Świętokrzyskiego na opracowanie studium wykonalności w związku z realizacją zadania pn. „Budowa odcinka DW 744 od końca projektowanej obwodnicy Starachowic w ciągu drogi wojewódzkiej do projektowanej obwodnicy Wąchocka na DK 42”.

– Mamy świadomość, że potrzeb jest znacznie więcej, ale na tyle na razie pozwala nam budżet. W razie pojawienia się dodatkowych środków, będziemy dokonywali zmian w przyjętym budżecie – powiedział starosta Pior Babicki.

Projekty uchwał zostały pozytywnie zaopiniowane przez komisje i radni jednogłośnie przyjęli budżet powiatu starachowickiego na 2019 rok i Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2019 – 2028.

(azab)

Radni powiatu uchwalili tegoroczny budżet i Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2019 – 2028

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: aktualne dane z regionu świętokrzyskiego

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (26 września) komunikacie poinformowało o 1584 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 32 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x