Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 7 stycznia 2019

Z raportów

Wysłała towar,

nie dostała zapłaty

Pod koniec października ub.r., 52 – letnia mieszkanka Starachowic nawiązała za pośrednictwem strony internetowej kontakt z mężczyzną, który zamówił z prowadzonego przez nią sklepu odzież za kwotę ponad 2000 zł. Kobieta wysłała zamówiony towar, lecz do dzisiaj nie otrzymała pieniędzy, ani zwrotu towaru, a kontakt z zamawiającym się urwał. Sprawę zgłosiła policji.

Grasował na działkach

2 stycznia br. na terenie ogródków działkowych włamano się do dwóch altanek. Z jednej ukradziono siekierę oraz miernik elektryczny o łącznej wartości 150 zł. Z drugiej zginął m.in. akumulator, podwójny palnik gazowy i oświetlenie LED, co oszacowano na ponad 300 zł.

 

Groźne dachowanie

2 stycznia br. tuż przed północą w Pawłowie, 28 – latka (trzeźwa) kierująca pojazdem marki VW polo, na prostym odcinku drogi, najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewą stronę drogi i dachowała w przydrożnym rowie. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala.

 

Jajko z „niespodzianką”

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali 2 stycznia br. 24 – letniego mieszkańca miasta. Podczas przeszukania znaleźli blisko 5 gramów białego proszku ukrytego w tzw. „jajku niespodziance”. Po wstępnym sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejna ofiara mrozów

1 stycznia br. rodzina zgłosiła policji, że 53-letni mieszkaniec gminy Bodzentyn od rana nie wrócił do domu. Rozpoczęto poszukiwania zaginionego. 2 stycznia br. rano do mundurowych zadzwonił mieszkaniec jednej z okolicznych miejscowości, który poinformował, że widzi w polu ciało człowieka. Leżało około 200 metrów od drogi głównej. Okazało się, że jest to poszukiwany 53 – letni mieszkaniec gminy Bodzentyn. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Sekcja zwłok da odpowiedź, co było przyczyną zgonu mężczyzny.

 

Rozładował stres…

na samochodzie

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brodach zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o uszkodzenie samochodu podczas imprezy sylwestrowej. Według ustaleń policjantów, 38 – latek z gminy Brody kopiąc i uderzając rękoma w zaparkowane auto, wybił przednią oraz boczną szybę. Wartość uszkodzeń oszacowano na kwotę 700 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sprawą zajmie się sąd. Za zniszczenie lub uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zagrał z klientką

„w klocki”

4 stycznia br. 32-latka z gminy Pawłów zgłosiła policji, że za pośrednictwem jednego z portali internetowych kupiła klocki dla dzieci wartości blisko 120 złotych. Sprzedający nie przysłał jej towaru, a kontakt z nim został zerwany.

 

Kontrole escape roomów

Escape room to coraz popularniejsza zabawa, w której uczestnicy rozwiązując zagadki mają znaleźć sposób na wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia. Nad ich bezpieczeństwem powinni czuwać pracownicy firmy. Świętokrzyscy strażacy rozpoczęli ich kontrolę 5 stycznia br., po tragicznym pożarze w Koszalinie, gdzie zginęło pięć uczennic III klasy gimnazjum, a 26-letni pracownik jest ciężko poparzony. Jak dowiedziała się GAZETA, takich lokali w Starachowicach nie ma. W Świętokrzyskiem dwa escape roomy są w Kielcach, a jeden w Sandomierzu.

(azab)