Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 7 stycznia 2019

Zagramy z Wielką Orkiestrą

13 stycznia

Już za kilka dni rozpocznie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Starachowice jak co roku aktywnie włączają się w pomocowy łańcuch dobra.

Orkiestra staruje już w tym tygodniu zamkniętymi wydarzeniami szkolnymi. W dniach 7 – 11 stycznia na terenie miasta i powiatu odbywać się będą koncerty, kiermasze, aukcje i kwesty w szkołach, które zadeklarowały udział w imprezie. Do tej pory zgłosiły się I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych nr 2, gimnazja nr 2 i 3, szkoły podstawowe nr 1, 10 z Oddziałami Integracyjnymi i 12 oraz Szkoła Podstawowa z Osin.

  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się spotkaniem z wolontariuszami, których w tym roku jest około 140. W sobotę, 12 stycznia o godz. 16.00 organizatorzy zapraszają do Domu Nauczyciela na pokaz taneczny Szkoły Tańca MiM, a w przerwach odbędą się licytacje. Tego samego dnia Starachowickie Centrum Kultury zaprasza o godz. 18.00 na Orkiestrowe Jam Session. A o godzinie 18.00 w sali klubowej SCK wystąpią dwa zespoły doskonale znane wszystkim fanom muzyki punk i hardcore – Hiden World i After Laughter.

W niedzielę – 13 stycznia rozpocznie kwesta uliczna. Od samego rana orkiestrowi wolontariusze z puszkami w rękach będą przemierzać ulice Starachowic i powiatu starachowickiego, by każdego, kto wykaże się sercem nagrodzić serduszkiem. O godzinie 11.00 Starachowicki Klub Morsów „Wektor” zaprasza na kąpielisko Piachy, a od godz. 13.00  w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP przy ulicy Hutniczej mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w kiermaszu wypieków i skorzystać z porad specjalistów z zakresu fryzjerstwa, kosmetyki itd. O godzinie 15.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki przy ulicy Kochanowskiego wystąpi Chór Kameralny Belcanto z koncertem „Hej Kolęda”.

Finałowy koncert, podczas którego wystąpią zespoły i wokaliści, m.in. z Młodzieżowego Domu Kultury, odbędzie się 13 stycznia w Starachowickim Centrum Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie Kacper Hartung z zespołem. Podczas koncertu odbywać się będą licytacje, a o godz. 20.00 z parkingu przed SCK wysłane będzie światełko do nieba.

(am)