Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 7 stycznia 2019

Zawracał na „podwójnym gazie”

Źle zaczął 2019 rok 28 - latek z powiatu starachowickiego. Jechał autem audi i na widok funkcjonariuszy kieleckiej drogówki, nagle zawrócił, chcąc zapewne uniknąć kontroli. Powody takiego zachowania były dwa: brak uprawnień i 1,4 promila alkoholu w organizmie.

W noworoczny poranek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy kontrolowali trzeźwość kierujących na ulicy Warszawskiej. W pewnym momencie zauważyli, jak w kierunku centrum jedzie ciemne audi. Kierowca gwałtownie jednak zawrócił i wjechał w ulicę Radomską.

Mundurowi ruszyli za samochodem, który kilkaset metrów dalej zatrzymał się na poboczu. Za kierownicą siedział 28- letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć stróżom prawa, dlaczego wykonał taki manewr. Odpowiedź dało badanie alkomatem. Kierowca miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. Ponadto – jak ustalili funkcjonariusze drogówki z kieleckiej komendy miejskiej – w ogóle nie posiadał prawa jazdy.

Teraz stanie przed sądem. Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

(azab)

Mieszkaniec powiatu starachowickiego nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu i miał 1,4 promila alkoholu