Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Brody 8 stycznia 2019

Bożonarodzeniowe spotkanie

PSP Staw Kunowski

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim przygotowali świąteczne przedstawienie, oparte na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Dziewczynka z zapałkami".

Społeczność szkoły chciała zwrócić uwagę na fakt, że podczas przygotowań do świąt, mimo natłoku zajęć, każdy z nas powinien otworzyć swoje serce na drugiego człowieka. Bo choć historia małej, biednej dziewczynki pochodzi z odległych czasów, wciąż jest aktualna. Ważne, by dostrzec człowieka, który potrzebuje pomocy.

Treść baśni, a także piękna gra szkolnych aktorów, wywołały ogromne wzruszenie widowni. Zaproszeni goście i cała szkolna społeczność podziwiali również uzdolnionych muzycznie uczniów, którzy zaprezentowali swój talent, grając kolędy.

Miłym akcentem spotkania bożonarodzeniowego było wspólne dzielenie się opłatkiem i piękne, ciepłe życzenia przekazane przez dyrektora szkoły i te składane indywidualnie przez wszystkich uczestników szkolnej Wigilii.

Cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim za pośrednictwem Gazety, serdecznie dziękuje wszystkim gościom za przybycie. Ma również nadzieję, że to wzruszające spotkanie na długo pozostanie w ich sercach i pamięci.

(azab)

Baśń H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami” przypomniała zebranym istotę świąt Bożego Narodzenia

Gra szkolnych aktorów wywołała ogromne poruszenie widowni

Zaproszeni gości i cała szkolna społeczność podziwiła uzdolnionych muzycznie uczniów