Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 8 stycznia 2019

Juventa Kobex liderem w klasyfikacji generalnej

Pierwszy raz od 14 lat....

Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe 2018 w Szydłowie przyniosły ekipie Dawida Kubca wygraną w "generalce" i cztery miejsca na podium w rywalizacji indywidualnej.

W najmłodszej kategorii rywalizację na 320 m wygrała Anna Jędrzejewska, druga była Zuzanna Wrona. W biegu na 425 m trzecie miejsce zajęła Nikola Niekłań, ten sam wynik w biegu na dystansie 715 m uzyskała Anna Szwajda. Zwieńczeniem szydłowskiej imprezy był bieg główny na dystansie 10 km. W gronie uczestników znalazło się dwóch zawodników Juventy Kobex Starachowice: Wojciech Jarosz i Michał Wojton. Pierwszy, z czasem 37:32, zajął 17. miejsce, drugi, kończąc bieg z czasem 37:43, uplasował się trzy lokaty niżej.

Świetny start starachowickich lekkoatletów zakończył bardzo owocny rok. Jak podkreśla trener, a zarazem prezes Juventy – warto trenować, warto biegać od najmłodszych lat!

(mk)

Reprezentacja Juventy Kobex w Szydłowie

Ania Szwajda odebrała medal za trzecie miejsce

Pierwsze miejsce w biegu na 320 m wywalczyła Ania Jędrzejewska, druga była Zuzia Wrona