13.9 C
Starachowice
piątek, 5 czerwca 2020
Strona główna Informacje sportowe Łączy ich piłka i wrażliwe serce

Łączy ich piłka i wrażliwe serce

Zimowy charytatywny turniej to już tradycja w FKS Łazy, a z roku na rok przybywa klubów chcących przy okazji rozgrywek pomóc potrzebującym. Po zaciętej rywalizacji, zwycięzcą turnieju okazał się  Sześciopak Starachowice, drugie miejsce wywalczył Star Starachowice, trzecie Klub Sportowy Campeones z Wąchocka, natomiast FKS Łazy Starachowice uplasował się na 4 miejscu.

W trakcie halowych rozgrywek odbyły się także licytacje sportowych pamiątek, a wśród nich m.in.: piłki z autografem koszykarza NBA Marcina Gortata, koszulki boksera Mariusza Wacha, pięściarki Ewy Piątkowskiej, trykot z autografem aktora Jarosława Jakimowicza i pamiątkowa tablica ze zdjęciami i autografami reprezentantów Polski w piłce nożnej. Gratką dla kibiców okazały się: piłka z podpisami zawodników Korony Kielce okolicznościowa koszulka Vive Kielce z 2017 r. z autografami Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego, bluza bramkarska Wojciecha Szczęsnego, futbolówka z autografami kadrowiczów Adama Nawałki, piłka z podpisami reprezentantów krakowskiej Wisły, którą przekazał wychowanek Sokoła Starachowice Maciej Śliwa, dwie koszulki żeńskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej, którą przekazał ŚZPN, a także kalendarze klubu ze stolicy Małopolski, z autografem m.in. Pawła Brożka. Niespodzianką dla przybyłych, okazała się możliwość wylicytowania rękawicy Marcina „Rożala” Różalskiego, jednego z najbardziej znanych polskich fighterów, zawodnika prestiżowej federacji KSW, byłego mistrza świata w kickboxingu.

Finał rozgrywek odbył się 23 grudnia ok 3.00 w nocy, a zebrana kwota – 18 tys. zł dla chorej Mai Grabarczyk, 11-miesięcznej starachowiczanki, to nie lada sukces. Organizator imprezy, Konrad Rączka z siostrą Paulą Rączka oraz Mariuszem Ostatkiem wyrazili ogromną wdzięczność za pomoc w organizacji i datki na rzecz małej dziewczynki.

Klub z Łazów miał ostatnio kolejny powód do radości, bo kierownikowi Tomaszowi Jackowskiemu urodziła się wnuczka. A już w lutym br. FKS Łazy zaprasza na kolejny turniej charytatywny, tym razem organizowany przez GKS Arka Pawłów i Mirosława Kalistę na leczenie Łukasza – zawodnika Arki.

(kisiel)

Sześciopak Starachowice najlepszą drużyną Turnieju

Zwycięzców dekorował tata Mai – Łukasz Grabarczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Koronawirus

Koronawirus: od początku epidemii zakażenie potwierdzono u 181 mieszkańców naszego powiatu

W popołudniowym, czwartkowym (4 czerwca) komunikacie poinformowano o 4 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. W naszym regionie odnotowano dziś łącznie 9 zachorowań.  Wśród...