Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 8 stycznia 2019

„Mała Książka – Wielki Człowiek”

Gminna Biblioteka Publiczna im. Michała Basy w Pawłowie bierze udział w pilotażowej edycji kampanii społecznej "Mała Książka – Wielki Człowiek", realizowanej przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków, w której uczestniczy prawie 22 tys. dzieci, w 3 tys. bibliotek w całej Polsce.

 Na małych czytelników czeka w prezencie wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza. W każdej znalazły się: książka Pierwsze wiersze dla…, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowany przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszura dla rodziców Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Biblioteka w Pawłowie podjęła więc współpracę z przedszkolami w: Rzepinie, Godowie, Dąbrowie i  Pawłowie i w realizacji programu udział bierze 80 dzieci. Wypożyczają książki bezpośrednio w bibliotece, a do części dzieciaków panie bibliotekarki – Ewa Czajkowska i Marta Kalisz dojeżdżają raz w tygodniu.

– Warto pomyśleć o najwspanialszym prezencie, jaki możemy dać naszemu dziecku. To czas, który mu poświęcimy na wspólne czytanie książki i miłość do literatury, która pozostanie na całe życie. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem i wraz  z rodzicami staną się stałymi bywalcami bibliotek – mówią panie z GBP w Pawłowie.

(az)

„Pierwsze wiersze” w prezencie

Mali czytelnicy w bibliotece

Już ma Kartę Małego Czytelnika

Zbiór wierszy w prezencie

Książka jest dla mnie?