Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 8 stycznia 2019

Siatkarska dobra passa trwa

Mirzec

Młodzi adepci siatkówki brali udział w turniejowych rozgrywkach o puchary wójta gminy Mirzec oraz w Świętokrzyskim Mini Volley dziewcząt i chłopców.

O puchary gospodarza gminy Mirosława Seweryna rywalizowało w hali sportowej w Mircu, w kategorii dwójek, rywalizowało 17 zespołów z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i opolskiego. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Kędzierzyna – Koźla, drudzy byli reprezentanci Mirca: Olaf Serafin i Jan Niewczas, a trzecie miejsce zajęła drużyna UKS 22 z Krakowa. W kategorii trójek zagrało 15 reprezentacji z tych województw. Pierwsze miejsce przypadło w udziale ekipie Rawy Mazowieckiej, drugie zajął UKS 22 Kraków, a trzecie –Plas Kielce. Sportowcy z Mirca: Paweł Celuch, Bartosz Zaborski i Adam Węgrzyn zajęli piąte miejsce.

W Świętokrzyskim Mini Volley udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z trzech szkół w gminie Mirzec: Gadki, Mirca i Małyszyna. W imprezie, która odbywała się w Kielcach, uczestniczyli uczniowie klas III i IV z całego województwa świętokrzyskiego. Dla większości był to sportowy debiut w zawodach tej rangi.

Młodzi siatkarze z gminy Mirzec dali świetny popis sportowych umiejętności, zajmując bardzo wysokie miejsca. Piotr Węgrzyn zdobył II miejsce, Aleksander Młudziński – III, Wiktor Kosterna – IV, a V – VI miejsca wywalczyli Jakub Rokita i Ignacy Michałków. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna z Gadki. W kategorii dwójek (klasy IV) Krystian Zagajny i Filip Rasz, podopieczni Małgorzaty Spadło, zajęli IV miejsce.

W Świętokrzyskim Mini Volley dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Słyk, która z Kielc wróciła z III miejscem, natomiast Lena Zając i Alicja Kukla, uczennice Szkoły Podstawowej w Gadce, także podopieczne Małgorzaty Spadło, w kategorii dwójek zajęły IV miejsce.

(am)

Dumni z sukcesów liczą już kolejne

Piękniejsze oblicze sportu również w czołówce

Mirzeccy sportowcy uhonorowani