Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 8 stycznia 2019

Świąteczny czas

Adamów

Zgodnie z tradycją, uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie wystawili jasełka.

W spektaklu, przygotowanym pod kierunkiem siostry Justyny Oksiuty, wystąpili uczniowie klas VII i VIII, którzy przedstawili komercyjny świat, w którym coraz częściej święta są powodem do zwiększonej konsumpcji. Samo jednak przesłanie i zwrócenie uwagi na ten problem dało iskierkę nadziei na to ,że jednak jesteśmy w stanie oderwać się od spraw materialnych i przypomnieć sobie czym jest naprawdę Boże Narodzenie.

Uczniowie z klas I, II i IV, przygotowani przez Renatę Ślęzak i Monikę Dziubę – Łucką, zaprezentowali natomiast piękne kolędy i pastorałki, których oprawą muzyczną zajął się Szymon Pocheć, zaś dyrektor, Teresa Szymczak złożyła życzenia całej szkolnej społeczności.

Po występie w szkole młodzi artyści udali się do Domu Pomocy Społecznej „Relaks” w Brodach, gdzie ponownie zaprezentowali jasełka dla seniorów. Na koniec wspólnie z nimi śpiewali kolędy. Warto dodać, że coroczne wizyty w „Relaksie” stały się już tradycją szkoły, a kochani seniorzy: „babcie i dziadkowie” zawsze niecierpliwie wyglądają przyjazdu młodych aktorów.

(amar)

Program artystyczny miał świąteczne przesłanie

Zaśpiewali anieli, że lud się weseli…

O komercjalizacji świąt w bardzo przekonujący sposób opowiedzieli uczniowie najstarszych klas

Wesoło kolędowali też najmłodsi uczniowie