Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 8 stycznia 2019

Wyróżniono najlepszych

Podsumowano rok świętokrzyskiego sportu

Uroczyście podsumowano miniony rok w sporcie w naszym województwie. Wśród wyróżnionych przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego są oczywiście nasi.

Uroczyste podsumowanie roku sportowego 2018 w Świętokrzyskiemodbyło się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego uhonorował medalistów Mistrzostw Świata i Europy, złotych medalistów Mistrzostw Polski, młode talenty świętokrzyskiego sportu, osoby zasłużone na rzecz sportu województwa świętokrzyskiego, szkoleniowców i działaczy, kluby i związki sportowe, samorządy lokalne, a także organizatorów imprez sportowych rangi międzynarodowej i krajowej, promujących województwo świętokrzyskie.

Samorząd Województwa wyróżnił Starachowicki Klubu Pływacki Barakuda, a w kategorii kluby, które uzyskały wyróżniające wyniki jest także KS Świt Starachowice. W gronie uhonorowanych za realizację zadań inwestycyjnych poprawiających infrastrukturę sportową województwa samorządów jest Gmina Starachowice, gdzie wybudowano pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, jedno z najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie oraz Gmina Pawłów za budowę hali sportowej oraz kompleksu dwu boisk przy Szkole Podstawowej w Szerzawach,

Nagrodzono również medalistów Mistrzostw Świata i uczestników Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, a w tym gronie; złotego medalistę MŚ juniorów w kickboxingu Filipa Zawłockiego z KS Dragon Starachowice, Jarosława Olecha, złotego medalistę w trójboju siłowym, reprezentującego klub WIKING Starachowice. Wśród uhonorowanych medalistów Mistrzostw Europy jest Jana Wegiera – WIKING Starachowice, a w grupie uczestników Mistrzostw Świata i Europy (miejsca 4-8): Agata Nowak – KS Świt Starachowice (strzelectwo).

Statuetki i gratulacje odebrali również złoci medaliści Mistrzostw Polski w kat. senior, młodzieżowiec, junior, junior młodszy: w wśród nich Agata Dubicka i Hubert Kończak z WIKINGA Starachowice (trójbój siłowy).

(az)

Na kieleckiej gali uhonorowano naszych sportowców