Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Mirzec 14 stycznia 2019

Noworoczny koncert

Mirzec

Koncertem kolęd powitano nowy rok w gminie. Zorganizowała go Biblioteka i Ośrodek Kultury pod patronatem Mirosława Seweryna - wójta gminy Mirzec.

 

Hala sportowa Szkoły Podstawowej w Mircu była miejscem koncertu, w którym wystąpili miejscowi artyści amatorzy. Zaśpiewała schola z parafii Mirzec prowadzona przez Ewę Sabat-Surdy i Wojciecha Zająca, wystąpił Dziecięcy Zespół Wokalny działający przy mirzeckim Domu Kultury, chór parafialny Adaggio pod przewodnictwem Piotra i Wojciecha Zająców oraz zespoły: Tychowianie, Osinianki, Kumosie z Gadki, Trębolanki, Małyska Dolina i Agnieszka Wiśnios z Mirca. O oprawę muzyczną zadbał Piotr Gąsowski, który akompaniował artystom na akordeonie.

Wśród gości, którzy wzięli udział we wspólnym kolędowaniu z mieszkańcami, byli m.in Dariusz Dąbrowski – wicestarosta starachowicki, wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn z małżonką, przewodniczący Rady Gminy Jan Zawisza, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mircu Alicja Raczyńska, Aneta Borowska – dyrektor szkoły w Tychowie Nowym oraz mirzeccy radni i gminni sołtysi. Dorota Tomaszewska – dyrektor BiOK w Mircu podziękowała wszystkim za udział w koncercie i złożyła noworoczne życzenia.

W koncercie zaprezentowali się też najmłodsi

Taka zasłuchana publiczność, to skarb

Przygotowane słodkości bardzo smakowały publliczności

Kolędom nie było końca

(amar)