Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 14 stycznia 2019

Pomogli starszej pani


Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Brodach udało się pomóc 87 – letniej, samotnie mieszkającej kobiecie.

 

Mundurowi, informację o tym, że seniorka może potrzebować pomocy dostali 10 stycznia br. wieczorem. Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zadzwoniła kobieta, która od pewnego czasu nie widziała swojej sąsiadki i obawiała się, czy nie stało jej się coś złego. Zaniepokoił ją fakt, że od dwóch dni nie widziała zapalonego światła w mieszkaniu seniorki oraz nie zauważyła, aby mieszkanie było ogrzewane.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Brodach. W domu zastali 87 – latkę. Nie było w nim „prądu”, a starsza pani nie była w stanie usunąć awarii ani rozpalić w piecu. Mieszkanie, które od kilku dni nie było ogrzewane, było bardzo wyziębione. Policjanci pomogli kobiecie oraz poinformowali Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej o sytuacji, w jakiej znajduje się seniorka. Nie grozi jej już żadne niebezpieczeństwo.

Policja apeluje, by zwrócić uwagę na sytuację starszych, samotnych osób. Niskie temperatury. to również ogromne zagrożenie dla osób starszych, ponieważ z uwagi na swój wiek mogą mieć trudności z codziennymi, domowymi czynnościami.

(azab)