Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Mirzec 14 stycznia 2019

Uczniowie listy piszą…

Mirzec

Międzynarodowe projekty szkolne realizują placówki oświatowe w Mircu i Gadce. Uczniowie pod okiem nauczycielki języka angielskiego Moniki Zegadło biorą udział w dwóch międzynarodowych projektach, które owocują nie tylko doskonałą znajomością języka ale również nawiązywaniem kontaktów.

 

„Christmas card Exchange” oraz „English is Fun”, to projekty, w których uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Mircu i klasy V ze Szkoły Podstawowej w Gadce biorą udział od października ubiegłego roku. Założeniem pierwszego była wymiana życzeń i kartek świątecznych z zagranicznymi partnerami z Hiszpanii, Turcji i Rumunii oraz nakręcenie video prezentacji o świątecznych zwyczajach w Polsce. Drugi z projektów zakładał pokazanie uczniom, jak uczyć się języka angielskiego poprzez zabawę, uczniowie musieli stworzyć, opracować oraz zamieścić na Twinspace własne pomysły, jak to zrobić. Jednym z takich pomysłów okazała się opracowana wspólnie z opiekunką tureckiej grupy Esmą Borazan, korespondencja uczniów w języku angielskim oraz wysyłanie jej tradycyjną pocztą. Pomysł okazał się hitem, pierwsze listy dotarły na początku stycznia a radości uczniów nie było końca, tym bardziej że niektórzy przesłali swoje zdjęcia.

Przed uczniami jeszcze wymyślenie loga do projektu „English is Fun”, najlepszy pomysł wybrany spośród 32 prac uczestników zostanie oficjalnym logiem, ostatnim zaś etapem będzie realizacja jednego z pomysłu zamieszczonego na platformie Twinspace. Po feriach natomiast uczniowie biorący udział w obu projektach połączą się ze swoimi kolegami i koleżankami z Turcji za pomocą komunikatora Whatsapp. Jak mówi Monika Zegadło – nauczycielka języka angielskiego i koordynatorka projektów, uczniowie nie mogą się już tego doczekać.

Listu nie zastąpi żaden mail

(am)