Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Mirzec 14 stycznia 2019

Wsparli Szlachetną Paczkę

Mirzec

Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Mircu przeprowadziło akcję na rzecz osób i rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki. Wzbogacili szczytny cel darami.

 

W zbiórce najbardziej potrzebnych produktów udział wzięli wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Mircu, nauczyciele i rodzice. Ogromnym powodzeniem cieszył się kiermasz ciast, który przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych i starszych klas szkoły podstawowej. Pomysłodawczynie kiermaszu, uczennice klas III c i VII a, urządziły kawiarenkę, w której sprzedawały gorące napoje i przygotowane słodkości.

Hitem okazał się konkurs na choinkowe pierniczki, a w szranki stanęło 20 uczniów. Pierwsze miejsce zajęły Aleksandra Maleta i Wiktoria Rokita, drugie przypadło w udziale Roksanie Derlatce i Paulinie Gralec, zaś na trzecim uplasowały się Kinga Kromer, Martyna Jędrasek, Martyna Rafalska i Zuzanna Jaśkiewicz.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z zebranych darów przygotowali trzy paczki pełne artykułów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu gminy Mirzec. Dochód z kiermaszu ciast oraz ze sprzedaży choinkowych pierniczków również zasilił cel Szlachetnej Paczki.

Zorganizowali kiermasz słodyczy

Dziewczyny wiedzą, że reklama jest dźwignią handlu

A.Marciniak