16.1 C
Starachowice
środa, 5/08/2020
Strona główna W numerze Feryjny rozkład zajęć w mieście

Feryjny rozkład zajęć w mieście

 

            Rozkład zajęć na pierwszy tydzień zimowej laby uczniów

 

„Żywe obrazy” w SCK

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 14.00. Dzieci mogą rozwijać pasje artystyczne na zajęciach graficznych kreując tzw. „Żywe obrazy”, czy przebierając się za ulubionego bohatera. Wtorek i środa upłyną pod znakiem tańca ludowego z Fundacją Kukułeczka. Najmłodsi będą mogli również w tych dniach stworzyć własne lalki, które wykorzystają w przedstawieniu teatralnym. Warsztaty teatralne dla młodzieży potrwają od wtorku do czwartku w godzinach 15.00 – 20.00. W piątek, 18 stycznia od godzin porannych zajęcia graficzne poprowadzi Dawid Ryski – autor niezliczonej ilości plakatów koncertowych, okładek płyt czy ilustracji. Podsumowaniem tego dnia będzie wernisaż plakatów koncertowych tego artysty oraz prac uczestników warsztatów.

20 stycznia o godzinie 11.00 SCK zaprasza na Dziecięcy Poranek Kinowy z kultowymi bajkami z serii „Przygody kota Filemona”. Młodsi widzowie na pewno zauroczą się wesołymi figlami Filemona i Bonifacego, natomiast starsi przypomną sobie ukochaną bajkę swojego dzieciństwa. Jak zwykle będzie Bistro Manhattan, oraz zaproszeni goście z Gabinetu Weterynaryjnego Cztery Łapy Augustyn Blicharz. W programie wiele, wiele niespodzianek. Bilety w cenie 10 zł (rodzic/opiekun) + 1 zł za każde dziecko do nabycia w kasie Kina Kultura oraz online na stronie www.sck.org.pl

 

MDK ferie z muzyką i śpiewem

Ferie w Młodzieżowym Domu Kultury zainauguruje otwarta próba chóru Portamento. Codziennie od godz. 10.00 organizowane są zajęcia dla początkujących i zaawansowanych w  śpiewie, grze na gitarze, pianinie czy afrykańskich bębnach djembe. Na zajęciach plastycznych pt. „Drugie życie przedmiotu”, uczestnicy nauczą się natomiast, w jaki sposób wykorzystać nieprzydatne z pozoru przedmioty i stworzyć z nich coś pięknego. Adepci fotografii także znajdą coś dla siebie na piątkowych zajęciach z rekonstrukcji.

 

 Karnawałowo w SDK

 Spółdzielczy Dom Kultury przy ul. Wojska Polskiego zimowe zajęcia dla uczniów zainauguruje dziś, 14 stycznia o godz. 10.00 balem „Karnawał w Krainie Zabaw”. We wtorek – 15 stycznia, w godz 10.00 – 13.00 zorganizowany zostanie feryjny turniej szachowy, a środa upłynie pod hasłem „Dzień Bezpieczeństwa” i zajęć plastycznych. Czynna będzie również Akademia Grania i Śpiewania, a zajęcia w jej ramach zaplanowano w czwartek. Zimowe szaleństwo, czyli zabawy w plenerze, czekają dzieciaki w piątek, a w razie złych warunków atmosferycznych alternatywą będzie wspólne wyjście na basen.

Z MOSiR-em emocje sportowe

„Bezpiecznie w wodzie” – pod takim hasłem rozpoczynają się 14 bm. (godz. 10.00) organizowane przez MOSiR bezpłatne zajęcia na Krytej Pływalni. Alternatywą są zajęcia z udziałem trenera i zawodników Klubu Sportów Walki Dragon oraz instruktaż prowadzony przez trenerów ze starachowickiego Klubu Karate Kyokushin, organizowane w sali treningowej przy ul. Na Szlakowisku. Wtorek – 15 stycznia, zapowiada się równie ciekawie: od godz. 10.00 do 14.00 trwać będzie turniej bowlingowy w Kręgielni Atlantyda, a w SDK przy ul. Wojska Polskiego rywalizację szachową organizuje Klub Szachowy Gambit. Feryjna Liga Siatkówki dla młodzieży w wieku 13-19 lat to kolejna propozycja MOSiR-u na środę, 16 stycznia. Rozegrany zostanie w godz. 9.00 – 15.00  w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Jana Pawła II. W piątek zaplanowano zwiedzanie Klubu Strzeleckiego Świt, a w programie prezentacja broni i wyposażenia, a także zawody strzeleckie. MOSiR organizuje w tym dniu również kolejny turniej siatkówki i akcję profilaktyczno-edukacyjną na basenie.

 

„Ferie dla dzieciaka za piątaka”

„Zimowy wjazd do Huty”, to cykl zajęć edukacyjnych organizowany przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.  Na warsztatach dzieci w wieku 7-12 lat będą mogły zapoznać się ze sztuką rękodzielniczą, a odbywać się będą codziennie w godz. 10.00 – 11.30 i 11.30 – 13.00 na terenie Muzeum. Koszt to 5 zł od osoby za pojedyncze zajęcia. W programie na ten tydzień: trójwymiarowe śnieżynki, fantazje z masy solnej, papierowy park jurajski, ceramika, świat Minionków, słoiczkowe świeczniki i wiele innych.

 

 Kulig nad Lubianką

Dzieci oraz młodzież z Osiedla Południe może w pierwszym tygodniu skorzystać z propozycji Klubu Spółdzielczego Wanacja. Poniedziałek upłynie pod znakiem rywalizacji sportowej i edukacji nt. bezpieczeństwa, we wtorek zaplanowano konkurs plastyczny i szkółkę tańca. Gratką dla dzieci będzie z pewnością środowy kulig do Stajni Pod Dębem, w przypadku braku śniegu – warsztaty kulinarne w lokalnej restauracji. Na czwartek zaplanowano Bal Karnawałowy z obowiązkowymi strojami. Klub Wanacja zapewnia także dzieciom codziennie drugie śniadanie.

 

W krainę baśni z biblioteką

Na nudę nie będą narzekać wszyscy, którzy zdecydują się na spędzenie ferii wspólnie z Biblioteką Miejską. Już we wtorek filia Nad Skałą zaprasza na godz. 13.00  na zabawę literacką pt. „Baśniowy karnawał”, o tej samej porze w czwartek chętni wybiorą się razem „Z Alicją do krainy czarów”. Biblioteka Michałów, zaprasza natomiast w środę od godziny 12.00 na zajęcia literacko – plastyczne pod hasłem „Kubuś Puchatek i przyjaciele”.

 

(kisiel)

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x