Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 21 stycznia 2019

Nie ustąpiła pierwszeństwa, uderzyła w busa


Niezachowanie należytej ostrożności i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - to przyczyna zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w pobliżu stacji paliw Artus przy ulicy Ostrowieckiej.

Ulica Ostrowiecka, to odcinek drogi krajowej nr 42. Dochodzi tam często do różnych zdarzeń drogowych. Tak było też w miniony czwartek, 17 stycznia br. tuż po godzinie 7.00.

– Kierująca samochodem marki hyundai 21-latka, wyjeżdżając ze stacji paliw, włączyła się do ruchu nie ustępując pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu busem marki renault 37-latkowi, który jechał od strony Ostrowca. Wtedy doszło do zderzenia pojazdów – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, st. sierż. Paweł Kusiak.

Kierujący opuścili auta o własnych siłach, nie odnieśli obrażeń. Zarówno sprawczyni kolizji, jak i kierowca busa byli trzeźwi. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, policja skierował też wniosek do sądu.

Na miejscu pracowały również trzy zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej KP Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i usunęli z jezdni powstałe plamy płynów eksploatacyjnych.

(azab)

Do zderzenia aut doszło na ul. Ostrowieckiej

21 – latka, kierująca autem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu