Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 21 stycznia 2019

Z raportów

Wjechał do rowu

W niedzielny poranek (13 grudnia) na leśnym odcinku drogi w Wąchocku, 50-latek (trzeźwy), kierowca forda, stracił panowanie nad prowadzonym autem i wjechał do przydrożnego rowu. Z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Porysował auto

W poniedziałek, 14 stycznia w Starachowicach, nieznany sprawca porysował auto marki ford. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 2000 złotych.

Złodziej w galerii

Na terenie galerii handlowej w Starachowicach, w poniedziałek, 14 stycznia, nieznany sprawca, wykorzystując chwilową nieuwagę 43 –latka, ukradł mu telefon komórkowy, wartości 800 złotych.

Okradł firmę

Z terenu jednej z firm w Starachowicach, ukradziono trzy baterie do wkrętarek i dwie ładowarki o łącznej wartości 500 złotych oraz młot pneumatyczny oszacowany na 2300 złotych. Policja szuka złodzieja.

Nie ustąpił pierwszeństwa

We wtorek, 15 stycznia przed południem, na skrzyżowaniu ulic Zgodnej z Boczną w Starachowicach, 40-letni kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej oplem, 46-latce. By uniknąć zderzenia, kobieta wykonała manewr skrętu w lewo, a następnie wjechała w ogrodzenie posesji. Kierujący byli trzeźwi, a jadący mercedesem został ukarany mandatem.

Pieszy w szpitalu

   W sobotę (19 stycznia br.), tuż przed godziną 11.00, na ulicy Kopalnianej w Starachowicach, 39 – letnia kobieta kierująca pojazdem marki VW touran, najechała podczas wyjazdu z placu parkingowego i włączania się do ruchu, na idącego chodnikiem pieszego. 47 – letni mężczyzna, który doznał złamania kości podudzia, trafił do szpitala, przebywa na Oddziale Ortopedii. Zarówno kierująca, jak i pieszy byli trzeźwi.

Rowerzysta ranny

W tym samym dniu przed godz. 10.00 w Mirocicach (gmina Nowa Słupia), jadący rowerem trzeźwy 70 – latek, na drodze z Jeziorka wykonał na skrzyżowaniu manewr skrętu i zderzył się z fiatem brawą, prowadzonym przez 63 –letniego kierowcę (trzeźwy). Rowerzysta z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach.

(azab)