Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 29 stycznia 2019

Ferie się skończyły, zostały niezapomniane wrażenia

PSP w Stawie Kunowskim

Czas zimowego odpoczynku dobiegł końca, a w Publicznej Szkole Podstawowej w Stawie Kunowskim upłynął uczniom i przedszkolakom na niecodziennych zajęciach.

O tym, jak ważny jest ruch uczestnicy przekonali się na zajęciach sportowych, a czytelnicze miały na celu zaszczepienie miłości do książek i przypomnienie zasad korzystania z biblioteki.  Zainteresowaniem cieszyły się również feryjne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci  ćwiczyły sprawność manualną, a atrakcją były zabawy nowym przyjacielem- photonem. Panie od nauk ścisłych przekonywały podczas zabaw, że nauka matematyki może być zabawna i przyjemna.

Dzieciaki dwukrotnie odwiedziły Kino Helios, aby obejrzeć sympatyczną bajkę pt. „Sekretny świat kotów”, która w zabawny sposób utrwaliła najważniejsze wartości, jakimi są: miłość, przyjaźń i odpowiedzialność za drugiego człowieka, a także film ” Chłopiec z burzy ” – poruszającą do głębi historię niezwykłej przyjaźni chłopca i jego pelikanów.

Nie mniej interesujące były zajęcia językowe, których uczestnicy, bawiąc się, grając i śpiewając, szlifowali swoje umiejętności z języka angielskiego. Każdy dzień ferii  pozostawił niezapomniane wrażenia.

(az)

Maluchy też miały fascynujące zajęcia

Zadowoleni z atrakcyjnego wypoczynku zasiądą w szkolnych ławach