Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 29 stycznia 2019

Mógł grać w Mediolanie

Dziennikarz "Canal Plus" - Tomasz Ćwiąkała, poinformował na swoim You Tubie, że starachowiczanin Radosław Majecki, odrzucił korzystną pod względem finansowym propozycję od Interu Mediolan.

Inter Mediolan – klub z ponad stuletnią tradycją, przed sezonem letnim zabiegał o bramkarza Legii Warszawa, Radosława Majeckiego. Pochodzący ze Starachowic 19- letni piłkarz nie skorzystał jednak z okazji. Transfer do Inter Mediolanu, pomimo idących za nim ogromnych pieniędzy, oznaczałby najprawdopodobniej mniej regularnej gry. Starachowiczanin stawia jednak na szlifowanie talentu w Legii, która wyszkoliła takie gwiazdy jak Artur Boruc czy Łukasz Fabiański.

Radosław Majecki pierwsze kroki na boisku stawiał w Arce Pawłów, z tego klubu trafił do KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie prowadził go między innymi trener Waldemar Domagała. Głośno o nim zrobiło się, gdy trafił do Legii Warszawa, gdzie w sezonie 2014/15 występował jako junior. W stołecznym klubie jest do tej pory, z przerwą na wypożyczenie do pierwszoligowej Stali Mielec. Talent dostrzeżony niegdyś na konsultacjach kadry Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Radek Majecki udowodnił deklasując Arkadiusza Malarza i Radosława Cierzniaka, z którymi rywalizował o miejsce w bramce.

Nasz 19-latek jest zdecydowanie bramkarzem numerem jeden w Legii, a interesują się nim największe europejskie kluby, w tym Arsenal Londyn. W środowisku sportowym chodzą słuchy, jakoby Arsenal chciał przeprowadzić transfer jeszcze w styczniu br., a młodzieżowy reprezentant Polski do Anglii przeniósłby się dopiero pół roku później. Jedno jest pewne, o Radosławie Majeckim i jego poczynaniach usłyszymy z pewnością nie raz.

(kisiel)

Wychowanek Arki Pawłów – Radosław Majecki odrzucił intratną propozycję klubu Inter Mediolan