Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 29 stycznia 2019

Rywalizowali amatorzy tenisa

V Grand Prix Amatorów Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym, to cykl 9 turniejów, które od ubiegłego roku miłośnicy tenisa rozgrywają w różnych miejscowościach naszego regionu. Rozegrano go również w Mircu.

Rozgrywki zakończą zawody o tytuł mistrza województwa amatorów, które odbędą się w Wąchocku w czerwcu br. Zawodnicy zostaną w nich rozstawieni na podstawie liczby punktów zdobytych we wszystkich 9 turniejach V Grand Prix Amatorów Województwa Świętokrzyskiego. W rozgrywkach w Mircu,19 stycznia br. udział wzięło 33 zawodników, w tym 5 kobiet.

Zawody otworzył wójt Mirosław Seweryn z prezesem Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Robertem Janusem, który poprowadził rywalizację. Pojedynki toczone były w kategoriach open pań i panów. Najlepszą zawodniczką okazała się starachowiczanka Zofia Ozdoba, wśród mężczyzn pierwszą pozycję wywalczył Tomasz Witkowski, a na trzecim miejscu znalazł się natomiast Krzysztof Duda ze Starachowic.

 

Klasyfikacja open kobiet

  1. Zofia Ozdoba 90 pkt.
  2. Aleksandra Pałyga 85 pkt.
  3. Marzena Młyńczak 81 pkt.
  4. Katarzyna Matlińska 77 pkt.

 

Klasyfikacja open mężczyzn

  1. Tomasz Witkowski 90 pkt.
  2. Krzysztof Gola 85 pkt.
  3. Krzysztof Duda 81 pkt.
  4. Mariusz Fulbiszewski 77 pkt.

Zdobywcy pierwszych 4. miejsc otrzymali pamiątkowe puchary, a wójt Mirca, Mirosław Seweryn ufundował dla nich symboliczne gadżety.

(kisiel)

Pani Zofia wygrała turniej i zajęła pierwsze miejsce

Na zawody w Mircu stawiło sie ponad 30 uczestników