Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 4 lutego 2019

Auta załadowane tytoniem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat, mieszkańców naszego miasta. Przewozili w swoich samochodach łącznie ponad czterysta kilogramów suszu tytoniowego.


Funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej zatrzymali  28 stycznia br. w gminie Czarnocin dwa samochody do kontroli. Okazało się, że obaj kierowcy mieli sporo do ukrycia. Podczas sprawdzania forda, kierowanego przez 23-letniego mieszkańca Starachowic, znaleźli w bagażniku jedenaście bali suszu tytoniowego. W drugim samochodzie marki seat, za kierownicą którego siedział 30-latek ze Starachowic, w luku bagażowym odkryli dwa bale oraz worek wypełniony tytoniowymi liśćmi. Kierowcy nie posiadali żadnych dokumentów na przewóz takiego towaru. Zabezpieczono łącznie ponad czterysta kilogramów suszu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Zgodnie z obowiązującym prawem, czyn ten zagrożony jest wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru. Gdyby ten „towar” trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby około 200 000 złotych z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

 

(azab)