Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wąchock 4 lutego 2019

Ferie, ferie i… po feriach

Wąchock

Tegoroczne ferie w placówkach kulturalno - oświatowych w gminie Wąchock dobiegły końca. Miłych wspomnień uczestnikom nie będzie brakowało. Każdego dnia działo się coś ciekawego i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku sporo czasu spędzili na lodowisku miejskim w Skarżysku – Kamiennej. Jedni uczyli się jazdy na łyżwach, inni doskonalili swoje umiejętności, ale byli też tacy, którzy imponowali ewolucjami łyżwiarskimi. Wstępem do rozpoczęcia zimowej laby był jednak, zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, Dzień piżamy. Uczniowie, którzy tego dnia ubrani byli tematycznie, zwolnieni byli z odpytywania na lekcjach.

– Dzień ten przebiegał w niesamowitej atmosferze i zauważalne było to, że niektórzy naprawdę postarali się ze swoim strojem – relacjonują uczestnicy.

W Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku, od pierwszego do ostatniego dnia czekało na uczestników mnóstwo atrakcji. Największą popularnością cieszyły się zajęcia muzyczne, teatralne i wokalne. Każdy mógł też spróbować swoich sił tworząc martwą naturę, upominek dla babci i dziadka, mozaiki z plasteliny i maski karnawałowe. Aktywnie spędzali czas również miłośnicy wielu dyscyplin sportowych, dla których przygotowano zajęcia w Hali Sportowej. Atrakcją był wyjazd do Parku Trampolin w Kielcach, gdzie mali wąchocczanie wyżywali się do woli. A że trwał karnawał nieodłącznym punktem feryjnego programu były bale. Zagościły więc również w szkołach, przedszkolach i świetlicach w wąchockiej gminie.

(az)