Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Mirzec 4 lutego 2019

Niezapomniany wypoczynek

W gminie Mirzec

Podobno jak dzieci siedzą w domu, to się nudzą. Gmina Mirzec przygotowała więc taką ofertę dla dzieci, że nuda nie miała tam czego szukać.

Szkoła Podstawowa w Gadce zorganizowała biwak. Impreza, połączona z dyskoteką, ogniskiem, sportowymi rozgrywkami i konkursami cieszyła się ogromnym zainteresowaniem W tym roku wzięli w nim udział również uczniowie klasy III, a nie jak dotychczas tylko ósmoklasiści.

Dla biwakującej starszej i młodszej młodzieży była to fantastyczna okazja do spotkania się z rówieśnikami oraz do zaprezentowania swoich talentów. Opiekę nad młodszą grupą biwakowiczów roztoczyli Bożena Piętak, Radosław Rosiński, Anna Rafalska, Katarzyna Rozwadowska. Starsi uczniowie bawili się pod opieką Lidii Drożdżał, Beaty Paszkowskiej i Michała Dudka. Oczywiście była też szkolna nocowanka, bo od kilku lat cieszą się one dużą popularnością wśród uczniów.

Szkoła Podstawowa w Małyszynie zagwarantowała młodym mieszkańcom atrakcje sportowe i artystyczne. Dzieci rozegrały turniej siatkówki i tenisa stołowego oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych. W ofercie szkoły były również gry planszowe, konstruowanie z wykorzystaniem klocków Lego We Do oraz wspólne oglądanie filmu „Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”. Wielką atrakcją okazała się również wizyta w restauracji McDonalds.

Była też możliwość konsultacji przedmiotowych, jeden z uczniów ferie wykorzystał na przygotowanie się do konkursu z języka angielskiego, w którym dotarł do etapu powiatowego. Uczniowie wzięli również udział w przedstawieniu „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w Starachowickim Centrum Kultury.

Setka uczniów Szkoły Podstawowej w Mircu tegoroczne ferie rozpoczęła dobrą zabawą na szkolnym biwaku harcersko – sportowym. Dużym powodzeniem cieszyły się rozgrywki sportowe, a główną atrakcją był wieczorny „kominek” i roztańczona dyskoteka. Zorganizowano również zimowisko sportowe dla dzieci ze szkół podstawowych gminy Mirzec, którzy trenują w Akademii Piłkarskiej Star Starachowice Oddział Mirzec. Dzięki współpracy Akademii Piłkarskiej z samorządem gminnym oraz przychylności dyrekcji Szkoły Podstawowej w Mircu dzieci korzystały z wyposażenia sportowego w szkole, doskonaląc umiejętności pracy w grupie i kształtując poczucie szlachetnej rywalizacji podczas zabaw sportowych i rekreacyjnych. Zaliczyli oczywiście codzienne treningi, sparingi, turniej nocny, turniej tenisa stołowego, gry edukacyjne, ognisko integracyjne, dyskoteka, wyjazd na lodowisko oraz seans filmowy. A to wszystko pod czujnym okiem trenerów i wychowawców.

W czasie ferii  od ubiegłego roku odbywają się turnieje szachowe. W tegorocznym do rozgrywek przystąpiło 14 najlepszych w szkole zawodników: Krystian Lejzak, Bartłomiej Mytnik, Paweł Celuch, Miłosz Dolega, Michał Błach, Bartłomiej Krzak, Wiktor Bilski, Wojciech Ochab, Bartosz Barwin, Bartosz Zaborski, Tomasz Pomorski, Paweł Drożdżał, Dominik Gawlas, Kacper Barszcz. Turniej rozegrano systemem kołowym. Sędziowała Beata Kowalska. Najlepiej wypadł Michał Błach – zdobył tytuł Szkolnego Mistrza Szachowego w roku szkolnym 2018/2019, a Kacper Barszcz – zdobył tytuł Szkolnego Wicemistrza Szachowego. Dyrekcja szkoły pogratulowała zawodnikom zaangażowania w rozwijanie umiejętności logicznego myślenia poprzez grę w szachy, następnie wręczyła wyróżnionym pamiątkowe dyplomy i nagrody, wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek.

Na brak atrakcji nie mogli narzekać również uczniowie Szkoły Podstawowej w Małyszynie.  Były to zarówno zajęcia sportowe, jak i artystyczne, projekcja filmu „Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”, gry planszowe, programowanie i konstruowanie z wykorzystaniem klocków Lego We Do. Dzieci rywalizowały w turniejach: siatkówki i tenisa stołowego, chętnie uczestniczyły też w zajęciach plastycznych. 40 – osobowa grupa obejrzała w Starachowickim Centrum Kultury przedstawienie teatralne „Dorotka po drugiej stronie tęczy”, a po spektaklu odwiedzili McDonald`s.

Podsumowaniem akcji „Pomóżmy bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę”, prowadzoną  przez szkolny klub wolontariatu „Niezapominajka” rozpoczęli zimową labę wychowankowie Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym. Ilość zebranej karmy, koców i słomy w kostkach była tak duża, że trzeba było organizować specjalny transport, aby dowieźć zebrane dary do schroniska w Rudniku.

Uczniowie z kl. IV – VIII jedną noc spędzili pod opieką nauczycieli w szkole. Były zabawy i konkursy edukacyjno-wychowawcze. W zorganizowanej grze ph. „Odkoduj wiedzę” uczestnicy szukali na szkolnym korytarzu ukrytych karteczek z numerami, którym odpowiadały polecenia (polonistyczne bądź matematyczne), a grupa musiała wspólnie je rozwiązać. Było szaleństwo dyskotekowych tańców z belgijką w wykonaniu wszystkich uczestników nocowania.

Bardzo aktywnie spędzili jeden dzień ferii w Parku Trampolin SkyFly w Kielcach, gdzie do woli korzystali z zapasów energii, mając do dyspozycji 70 perfekcyjnie wykonanych trampolin dla początkujących i zaawansowanych.

– Uczniowie mieli zapewnioną świetną zabawę, połączoną z aktywnością fizyczną, sprzyjającą rozwojowi, koordynacji i ogólnej sprawności ruchowej, a także wykwalifikowaną kadrę instruktorów, którzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników. Była to bardzo przyjemna forma relaksu i oderwania się od codziennych zmagań ze szkolną nauką – podsumował Damian Szyszka, nauczyciel w-fu.

Ferie bez balu obyć się nie mogą, więc na zabawie karnawałowej bawili się najpierw uczniowie klas 0-III, a po południu ci z klas IV-VIII. Czekało na nich mnóstwo zabaw i konkursów, a zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Wybrano króla i królową balu, którymi zostali Zuzanna Figiel z klasy II i Alan Kozieł z klasy 0.

 

 

(amara)