Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 4 lutego 2019

Z raportów

 

                                           Najechał na rowerzystę

W niedzielę (27 stycznia br.), tuż przed godziną 13.00, w miejscowości Młynek (gm. Brody), kierujący pojazdem opel astra, 67 – letni mężczyzna (trzeźwy), podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i najechał na 62-letniego rowerzystę (trzeźwy). Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

 

                                            Kierowca ukarany

W tym samym czasie (27 stycznia ok. godz. 13.00), dwa seaty zderzyły się przed  skrzyżowaniem al. Armii Krajowej z ul. Kilińskiego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 34-latek nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go auta tej samej marki. Został ukarany mandatem.

 

                                            Okradł zakład 

W środę (30 stycznia br.), po godzinie 15.00 włamano się na teren jednego ze starachowickich zakładów. Nieznany sprawca ukradł z wózka narzędziowego wkrętarkę akumulatorową wraz z dwoma akumulatorami i ładowarką. Właściciel oszacował stratę na ponad 1000 złotych.

 

                                           Amator cudzego roweru

W gminie Brody, w środę (30 stycznia br.), w godzinach późnopopołudniowych, nieznany sprawca ukradł rower pozostawiany przed budynkiem użyteczności publicznej. Właściciel wycenił swój jednoślad na 1000 złotych.

 

                                      Wjechał w przystanek 

Tuż po północy z 30 na 31 stycznia br. w miejscowości Świętomarz (gm. Pawłów) kierujący autem renault scenic, najprawdopodobniej stracił panowanie nad autem i wjechał w przystanek autobusowy. Autem podróżowały trzy osoby. Dwoje pasażerów policjanci zastali na miejscu, a kierujący autem oddalił się z miejsca zdarzenia. Teraz śledczy prowadzą czynności, które mają ustalić przebieg i okoliczności zdarzenia.

 

                                 Dachowanie w Krynkach

W czwartek (31 stycznia br.), tuż po godzinie 9.00, na ul. Starachowickiej w Krynkach (gm. Brody), kierujący hyundaiem 20 – letni mieszkaniec powiatu starachowickiego (trzeźwy) stracił na łuku drogi panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, a następnie dachował. W aucie znajdowała się 75 – letnia pasażerka, również mieszkanka naszego powiatu. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie doznali żadnych obrażeń.

(azab)