Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 5 lutego 2019

Bawili się znakomicie

Biblioteka Pawłów

Śmiech, zabawa i odpoczynek - w takiej atmosferze upływały ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie.

Udział w feriach w bibliotece wzięło 110 osób. a przyciągnęły ich atrakcyjne zajęcia prowadzone przez bibliotekarki: Anne Michtę, Grażynę Cichoń, Ewę Czajkowską oraz Martę Kalisz. W zabawy z dziećmi aktywnie włączyli się również rodzice.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję skorzystać z bogatej oferty gier planszowych, edukacyjnych, manualnych i sprawnościowych. Nie zabrakło również spotkań z książką, a po wysłuchaniu wiersza J. Tuwima pt: „Lokomotywa” dzieci namalowały wagony, z których powstał wspaniały kolorowy pociąg. Z książki D. Strzemińskiej – Więckowiak „Kim zostanę” wybierały wiersze o zawodzie, który chciałyby wykonywać w przyszłości, a kolejną doskonałą zabawę zapewniły kalambury, rozwiązywanie krzyżówek i zagadek, wykonywanie masek karnawałowych i biżuterii z kolorowych gumek.

Kiedy zaś wszystko było gotowe, kiedy zabrzmiała muzyka… rozpoczął się bal, na którym największą atrakcją było śpiewanie piosenek z podkładem muzycznym. Jeden z feryjnych dni poświęcony został turniejowi gier, w którym dominowały szachy i gry planszowe, a codziennie dzieci korzystały z komputerów, wypożyczalni książki i kolorowały obrazki, z powstała ciekawa wystawa.

Można było pograć w szachy

Bogata oferta zajęć zgromadziła wielu chętnych

Uczestnicy turnieju gier pozowali do wspólnej fotografii

A.Marciniak