Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 5 lutego 2019

Fabiański nie zagra w Starze

Rekordowe 103 gole dla Staru i tytuł najlepszego strzelca nie pomógł w negocjacjach z Zarządem Klubu i trenerem Arkadiuszem Bliskim!

Mariusz Fabiański,  po prawie sześciu sezonach gry i ponad stu zdobytych golach w barwach zielono – czarnych, rozstał się z końcem stycznia br. z KS Star Starachowice. Swoją decyzję uzasadnił brakiem porozumienia z zarządem klubu i trenerem Arkadiuszem Bilskim w sprawie uczestnictwa w treningach. Trener i Zarząd Klubu nie zgodzili się na prośbę zawodnika, by  trenował z drużyną tylko w piątki, ze względu na jego obowiązki w Akademii Piłkarskiej Star.

– Nie byłoby to w porządku wobec reszty zawodników, którzy trenują trzy razy w tygodniu. Nie mogę robić takich wyjątków, zawsze ważniejsze są zasady prowadzenia zespołu niż jednostka. Nikt w pojedynkę nie gra i nie wygrywa w piłkę – powiedział GAZECIE trener Arkadiusz Bilski.

– Wcześniej, trenując tyle samo, zdobywałem po 30 bramek w sezonie, okazuje się, że teraz jest to przeszkodą. Najwyraźniej klub tnie koszty, awans i tak mają w kieszeni, więc nie opłaca się dalej inwestować we mnie… – twierdzi Mariusz Fabiański.

– Przez najbliższe pół roku zamierzam trenować sam. Mogłem przejść do GKS Rudki, ale okazało się, że kwota za transfer jest dosyć wysoka i postanowiłem poczekać do lata. Być może jestem przez to zablokowany, ale już nie w moim interesie jest wspieranie klubu Star. Oczywiście żal mi się rozstawać, rekordu też już nie poprawię, ale tak to jest w życiu i nie ma tego złego… – dodaje nasz piłkarz.

– Z pewnością Mariusz był bardzo wartościowym członkiem drużyny, jednak jestem przekonany, że zespół jest na tyle solidny, że będzie możliwość zastąpienia go. Mam już wytypowanego zawodnika, który jest w stanie wypełnić tę lukę. Nie chciałbym jednak na razie zdradzać nazwiska – mówi trener Staru.

 

(kisiel)