Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 5 lutego 2019

Nasi najlepsi w pucharze

Juventa

Drużyna rocznika 2008 wygrała wojewódzką rywalizację w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa ŚZPN, zapewniając sobie udział w finałach, które odbędą się za dwa tygodnie w Warszawie.

 

Młodzi piłkarze Juventy rozgromili pod koniec stycznia w Kielcach, Neptuna Końskie 2:1 (gole: Filip Kasperkiewicz i Marcin Welenc), Koronę III Kielce 2:0 (Filip Kasperkiewicz x 2) oraz bezbramkowo zremisowali z Koroną I. W półfinale, w rywalizacji z Koroną II odnieśli zwycięstwo 1:0 (Filip Kasperkiewicz), natomiast w wielkim finale „los” zetknął ich z KSZO Ostrowiec. Finałowy mecz zakończył się remisem 0:0, ale w rzutach karnych starachowiczanie okazali się skuteczniejsi wygrywając 2:1, po trafieniach Marcina Welenca i Cypriana Basiaka oraz dwóch świetnych interwencjach Olafa Nowaka.

– Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Nasz sukces, oprócz ciężkiej pracy młodych piłkarzy, jest także efektem olbrzymiego zaangażowania rodziców oraz zarządu klubu. To efekt pracy całej grupy rocznika 2008, wszyscy tworzymy jedną drużynę i dziś zwyciężyliśmy wszyscy. Wspólne wysiłki zmierzają w dobrym kierunku i pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie spoczniemy na laurach, ale dalej będziemy starali się podnosić standardy zarówno w zakresie szkolenia, jak również w kwestiach organizacyjnych – stwierdził trener Piotr Dejworek.

Mamy też króla strzelców

Teraz przed nimi rywalizacja o puchar Zbigniewa Bońka w Warszawie

Królem strzelców turnieju został nasz zawodnik Filip Kasperkiewicz, dodatkowe wyróżnienie, z naszego zespołu otrzymał także Daniel Zieja.

     Końcowa klasyfikacja

  1. KKS ASPN Juventa Starachowice
  2. KP KSZO 1929 Ostrowiec
  3. KKP Korona II Kielce
  4. KKP Korona III Kielce
  5. KKP Korona I Kielce
  6. Piast Chęciny

7-8. Neptun Końskie/AP Star Starachowice

 

(mk)