11.4 C
Starachowice
czwartek, 9/07/2020
Strona główna Informacje sportowe Nikola na podium olimpiady

Nikola na podium olimpiady

W Pińczowie rozegrano w dniach 25 – 27 stycznia br. pierwszą w 2019 r. Ogólnopolską Halową Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich, organizowaną przez Okręg PZW w Kielce. Na starcie stanęło 47 zawodników z 10 okręgów i 1 koła (Białystok, Bydgoszcz, Jelenia Góra, Kielce, Katowice, Mazowsze, Opole, Toruń, Wrocław, Zielona Góra i Warszawa-Żoliborz).

Najlepsi młodzi zawodnicy z całej Polski rywalizowali w trzech konkurencjach: trójbój spiningowy, test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej oraz rzucie imitacją kuli zanentowej (piłeczki tenisowe) do tarczy Arenberga. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych do 12 lat, do 14 lat i do 16 lat bez podziału na płeć.

W pierwszym składzie reprezentacji Okręgu Kielce wystąpiła młoda zawodniczka z Koła PZW Brody – Nikola Serafin (kategoria wiekowa do 12 lat). W teście wiedzy Nikola odpowiedziała poprawnie na wszystkie 39 pytań testu, w „piłeczkach” uplasowała się na trzecim miejscu podium, „rzuciła” 188 pkt na 200 możliwych. Tyle samo punktów uzyskało jeszcze 2 zawodników, więc rozegrano baraż, w którym Nikola odniosła zwycięstwo, uzyskując 192 punkty przy 182 i 170 rywali.

Koronną konkurencją okazał się dla Nikoli trójbój spiningowy. W Arenbergu uzyskała wynik 96 pkt na 100, co jest jej rekordem życiowym i wynikiem, który daje niemal zawsze medal na mistrzostwach świata. W skishu spiningowym również Nikola osiągnęła wspaniały wynik 85 pkt. (tylko 3 pudła na 20 trafień), a w odległości spiningowej, rozgrywanej po raz pierwszy przy użyciu plastikowych ciężarków o wadze 1,9 g, wynik naszej zawodniczki to 19,20 m – drugi najlepszy w tej kategorii wiekowej.

Suma punktów uzyskanych w trójboju przez Nikolę to 277. Pokonała drugiego w 12-latkach Marcina Franka z Katowic o ponad 30 pkt. Rezultat Nikoli był też wyższy od najlepszego uzyskanego w grupie 14-latków, a w 12-latkach rekordowy, biorąc pod uwagę ostatnią dekadę rozgrywania Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Sportach Wędkarskich. W końcowej klasyfikacji z 10 pkt (6 – testy, 3 – piłeczki, 1 – trójbój) nasza reprezentantka uplasowała się na najniższym stopniu podium, zajmując 3. miejsce.

Wraz z Nikolą w olimpiadzie uczestniczył trener i opiekun Jacek Serafin. Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy powodzenia na olimpiadzie w Świbnie (okręg Gdańsk), która odbędzie się w maju oraz w Lubsku (okręg Zielona Góra) w sierpniu br.

 

 

Aleksandra Serafin

Poprzedni artykułNasi najlepsi w pucharze
Następny artykułJuventa Cup 2019
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x