Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 11 lutego 2019

Młodzi plastycy z nagrodami

MDK

Dobrze dla podopiecznych pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach zapowiada się ten rok. Rozpoczął się bowiem nagrodami i wyróżnieniami w międzynarodowym i ogólnopolskich konkursach.

Wiadomość o tym, że prace plastyczne z MDK, autorstwa podopiecznych Olgi Garbacz – Kosior: Poli Kurkowskiej i Nikoli Dudek zostaną zamknięte w krakowskiej rzeźbie architektonicznej „Kapsuła Czasu” dotarła do MDK w styczniu br. To pokłosie konkursu plastycznego, ogłoszonego przez Fundację „Tworzymy Kraków”, a zadaniem uczestników było wykonanie pracy, pokazującej, jak wyobrażają sobie swoją okolicę, Polskę, a nawet świat za 100 lat. Dziewczyny są w gronie zwycięzców honorowych i otrzymają Złoty Certyfikat Serca Kapsuły Czasu. Laureatami Srebrnych Certyfikatów Serca Kapsuły Czasu zostali natomiast: Bianka Kurowska, Wiktoria Majcher, Hanna Grosicka, Oliwia Wilk, Filip Mosiołek, Aleksandra Kordecka i Marzena Zakrzewska.

W XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jesteśmy dumni z Polski – z chlubnych kart i miejsc narodowej historii” nagrodę otrzymał Kacper Kutera za pracę „Sabat na Łysej Górze”, wyróżnienie zdobyła Pola Kurowska za „Smoka Wawelskiego”, a do pokonkursowej wystawy zakwalifikowano również prace Bianki Kurowskiej i Marii Mosiołek.

Sukcesem dla młodych plastyków z MDK zakończył się również ich udział w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj Gwiazdko Złota”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Tychach, w którym prace Zuzanny Kozieł i Amelii Świrty jury zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej. Sporo nagród podopieczni Olgi Garbacz – Kosior zdobyli na VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży do lat 16 pt.  „Wolność jest w nas! Dumni ze swojej Niepodległej!”, któremu patronował minister kultury. Drugie miejsce w kategorii od 7 do 9 lat otrzymała praca Bianki Kurowskiej, II w kategorii dzieci w wieku od 13 do 16 lat jury przyznało Alicji Różalskiej, a wyróżnienie w kategorii dzieci w wieku od 10 do 12 lat otrzymała praca Marzeny Zakrzewskiej. Ponadto Adrianna Kosno i Karolina Lipiec otrzymały wyróżnienia specjalne przyznane przez prezesa Fundacji Skarbowości, organizatora konkursu. Wszystkim gratulujemy!

(az)

Odkrywali tajemnice nauki

Kto wie… może to przyszłe noblistki?