Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 11 lutego 2019

Śledczy już w miejskim urzędzie

Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu otrzymała zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Starachowic Marka Materka. Zarzuty dotyczą przetargów i zamówień publicznych realizowanych w 2017 i 2018 roku przez Gminę Starachowice.

Osoba zawiadamiająca się podpisała, została przesłuchana, a do Urzędu Miejskiego w Starachowicach i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach.trafiły pisma o udostępnienie dokumentów związanych z przetargami dotyczącymi modernizacji Centrum Strzelectwa Sportowego Świt w Starachowicach, przebudowy placu targowego, termomodernizacji budynków użyteczności publicznej (III etap), budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kościelnej oraz wszelkich umów powiązanych z tymi inwestycjami i uchwał podjętych w tym zakresie, a nadto decyzji w przedmiocie nałożenia kar umownych za niewykonanie prac w terminie. Śledczy wystąpili również o wykaz osób zatrudnionych przez włodarza miasta od maja 2017 do grudnia 2018 r., wraz z odpisami umów, statutu miasta za rok 2017 i 2018 oraz informację, czy od maja 2017 do grudnia 2018 r. była powoływana komisja rewizyjna bądź przeprowadzona była kontrola przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Kielcach.

Prezydent Marek Materek na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych opublikował 7 lutego br. pismo z Prokuratury i opatrzył go takim komentarzem:

„Pewien przedsiębiorca założył ze znajomymi Stowarzyszenie, by „dyskutować z władzami i mieszkańcami”. W swoim wystąpieniu mówił głównie o przetargach, w których brała udział Jego firma, ale także innych. Mówił o modernizacji Centrum Strzelectwa Sportowego, termomodernizacjach, przebudowie placu targowego, budowie budynku mieszkalnego przy ulicy Kościelnej itd. To o organizatorach tego spotkania mówiłem, że postępują według starej sprawdzonej zasady, że „kłamstwo powtórzone wiele razy staje się prawdą”. Dziś w poczcie znalazłem pismo z Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu. Proszę rzucić okiem na zakres działań prokuratury. Idealnie pokrywa się z treścią wystąpienia współorganizatora spotkania w SSM. Pracownicy zamiast pracą nad kolejnymi przetargami ważnymi dla mieszkańców, będą musieli zajmować się odpowiadaniem na pytania służb. Przez ostatnie 4 lata co chwilę musieliśmy odpowiadać na pytania przesyłane przez różne służby. Myślałem, że po wyborach to się skończy. Nic bardziej mylnego! Jest tego jeszcze więcej! Ktoś bardzo ciężko znosi wynik ostatnich wyborów samorządowych” – pisze Marek Materek na Facebooku.

(azab)

Pismo z Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu opublikował na swoim profilu na Facebooku prezydent Marek Materek