Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 11 lutego 2019

Szpital ratuje życie zawałowcom

Pracownia Hemodynamiki Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach ma nowy kardioangiograf i pracuje na zwiększonych obrotach.

W ciągu trzech tygodni nowego roku, lekarze na nowym sprzęcie przeprowadzili aż 119 zabiegów, m.in. koronarografii, angioplastyki, implantacji oraz wymiany kardiowerterów i stymulatorów. Dla porównania w 2018 roku wykonano ich 1325.

Pełny zestaw urządzeń wykorzystywanych do ratowania życia i zdrowia pacjentów m.in. w ostrych stanach wieńcowych kupiono na przetargu. Wysokiej klasy sprzęt medyczny o wartości ponad 2 milionów złotych zastąpił awaryjne, ponad dziesięcioletnie urządzenie do badania naczyń krwionośnych promieniami rentgenowskimi,

Nowy kardioangiograf jest bezpieczniejszy zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu medycznego, ponieważ jego dawka promieniowania została ograniczona o 70 procent w stosunku do poprzedniego sprzętu.

Pracownia Hemodynamiki w szpitalu powiatowym wznowiła działalność 8 stycznia br., po miesięcznej przerwie związanej z wymianą urządzeń medycznych. Działa siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

(azab)

Wart ponad 2 miliony złotych angiograf zastąpił awaryjny, wysłużony ponad dziesięcioletni sprzęt