Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 11 lutego 2019

Z raportów

                     

Zorganizuje kulig?

W niedzielny poranek (3 lutego) w gminie Nowa Słupia, nieznany sprawca, z placu przed restauracją ukradł drewniane sanie konne z metalowymi okuciami. Stratę oszacowano na kwotę 1500 złotych.

Dachowanko

3 lutego br. około godz. 16.00 na drodze pomiędzy Starachowicami a Tychowem Starym kierowca opla, najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na jezdni, stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i dachował. Auto opuścił o własnych siłach, nie wymagał hospitalizacji. Został ukarany mandatem.

 

Kosztowna kradzież

W poniedziałek (4 lutego), w godzinach popołudniowych w na jednym z parkingów z Starachowicach, nieznany sprawca ukradł z auta renault Master filtr DPF z katalizatorem i czujnikami. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 4000 złotych.

 

Doprowadziła do zderzenia

Sporo szczęścia miała kobieta siedząca za kierownicą toyoty, która w poniedziałkowe (4 lutego) popołudnie spowodowała kolizję. Do zdarzenia doszło na odcinku drogi krajowej nr 42, w rejonie skrzyżowania ul. Ostrowieckiej z Turystyczną w Starachowicach. Jechała od Ostrowca w kierunku Wąchocka, najprawdopodobniej na łuku drogi zamierzała wykonać manewr wymijania i doszło do zderzenia z samochodem marki renault. Kierowcy obu aut byli trzeźwi.

Po pijaku jednośladem

We wtorek (5 lutego), około godziny 17.00, w Trębowcu Dużym, patrol „Drogówki” z KPP Starachowice zatrzymał do kontroli 40 – latka kierującego motorowerem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Wymusiła pierwszeñstwo

Na skrzyżowaniu ul. Partyzantów z Lipową, doszło 6 lutego br. do zderzenia dwóch pojazdów. Siedząca za kierownicą forda kobieta, najprawdopodobniej wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z autem marki volvo. Kierującym na szczęście nić się nie stało. Kobieta ukarana została mandatem.

 

Potrącił seniorkę

7 lutego tuż przed godziną 20.00 w gminie Nowa Słupia, 50 – latek (trzeźwy) kierujący VW, jadąc przez miejscowość Jeziorko drogą W751, na przejściu dla pieszych potrącił 85 – letnią kobietę. W wyniku zdarzenia kobieta została przewieziona do szpitala.

Oszust w sieci

Mieszkanka gminy Pawłów kupiła za pośrednictwem jednego z internetowych portali ogłoszeniowych aparat fotograficzny. Zapłaciła za niego blisko 500 zł, ale przesyłki się nie doczekała i oszustwo zgłosiła policji.

 

Pasażerka w szpitalu

   8 lutego br. tuż przed godz. 16.00 na ul. Świętokrzyskiej w Stykowie, 48 – letni mężczyzna (trzeźwy) kierujący oplem, zderzył się podczas wyprzedzania kolumny pojazdów w miejscu niedozwolonym z renaultem, którym 19 – latka wykonywała manewr skrętu w lewo. Z obrażeniami trafiła do szpitala wraz 47 – letnią pasażerką opla.

 

Pogra i popije

   9 lutego br., kwadrans przed południem, nieznany sprawca włamał się do domku letniskowego w gminie Brody, skąd ukradł trzy pistolety do gry w paintball, trzy butelki z alkoholem, dwa posrebrzane kieliszki oraz trzy pary rękawic bokserskich. Zgłaszający wycenił straty na 3700 złotych.

 

Zawaliła się szopa

10 lutego br. przed godz. 11.00, do dyżurnego starachowickich strażaków dotarła informacja o poszkodowanej kobiecie, znajdującej się na terenie prywatnej posesji w Wąchocku. 87– latka wyszła do obejścia po drewno i w tym czasie doszło najprawdopodobniej do zawalenia się szopy. Starsza pani została przewieziona do szpitala. W działaniach ratowniczych brali udział strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego.

(azab)