Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informator UM 11 lutego 2019

Zapraszamy pary małżeńskie świętujące jubileusz

 Corocznie organizowane są uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Pary małżeńskie, które zawierały związek małżeński poza Urzędem Stanu Cywilnego w Starachowicach, tj. akt małżeństwa został sporządzony w innej gminie, ze stażem małżeńskim 50-letnim oraz zamieszkujący na terenie Gminy Starachowice, a wyrażające chęć uczestnictwa w uroczystości Złotych Godów proszone są o zgłaszanie się do tut. Urzędu Stanu Cywilnego w Starachowicach w terminie do dnia 31 marca br.

Ustalony termin zgłoszeń wiąże się z procedurą przygotowań trwającą kilka miesięcy, tj. wystąpieniem do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, a następnie do prezydenta Rzeczypospolitej Polski o nadanie odznaczeń i dyplomów za długoletnie pożycie małżeńskie. Planowany termin uroczystości – II półrocze br.

Pary małżeńskie, które zawierały związek małżeński poza Urzędem Stanu Cywilnego w  Starachowicach ze stażem małżeńskim 50-letnim i zamieszkujące na terenie Gminy Starachowice a wyrażające chęć uczestnictwa w obchodach jubileuszu Złotych Godów proszone są o zgłaszanie się do tut. Urzędu Stanu Cywilnego z dowodem osobistym w terminie do dnia 31 marca br. Kontakt telefoniczny: (41) 273-83-21.

Zofia Hallmann

kierownik Urzędu Stanu Cywilnego