Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informator UM 11 lutego 2019

Zmiany w cenniku na Krytej Pływalni

Od 1 lutego wprowadzono zmiany w cenniku obowiązującym posiadaczy Karty Duża Rodzina, korzystających z Krytej Pływalni w Starachowicach. Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uzasadnia, iż poniższe zmiany to odpowiedź na skargi osób korzystających z basenu związane z problemem z zakupem biletów. Zmianie uległa także cena za korzystanie z basenowego solarium.

Zgodnie z nowym cennikiem od lutego zmianie uległy opłaty i zasady korzystania z usług Krytej Pływalni dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Teraz za korzystanie z basenu od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 6.00 do 15.00, płacą oni 3,00 zł za 60 min. Bilet „Aktywne Starachowice” od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 15.00 do 22.00 kosztuje 8,00 zł za 60 min. kąpieli.

Wszyscy posiadacze Karty Dużej Rodziny, chcący skorzystać z wejść na Pływalnię, są zobowiązani okazać sprzedawcy dokument tożsamości wraz ze zdjęciem. W przypadku jego braku lub odmowy okazania – nie będzie możliwości skorzystania z basenu w promocyjnej cenie.

Dyrekcja MOSiR-u uzasadnia, iż wprowadzone zmiany to odpowiedź na liczne skargi użytkowników Krytej Pływalni mających problemy z kupnem biletów. Z obiektu pływalni jednocześnie, według obowiązujących przepisów, może korzystać 96 osób.

–  W skargach, jakie do nas trafiały jako winowajców, szczególnie weekendowych pobytów, wskazywano posiadaczy karty Dużej Rodziny – informuje Krystian Sadza dyrektor MOSiR-u. – Po weryfikacji harmonogramu wejść ustalono, że posiadacze Karty Dużej Rodziny skorzystali z obiektu w roku 2018 aż 10 212 razy, co oznacza 20 721 godzin pobytu na pływalni. Dane te nie pozostają również bez znaczenia na wysokość przychodów Krytej Pływalni, gdyż do tej pory posiadacz Karty Dużej Rodziny był upoważniony do czterech wejść w miesiącu – za 1 zł. Od lutego, co prawda cena wejścia na basen w godz od 6.00 do 15.00 wzrosła, lecz limit wejść w miesiącu dla posiadacza Karty Rodziny został zniesiony.

Nowa cena, jak twierdzi dyrekcja obiektu, nadal jest sporym ukłonem w kierunku Dużych Starachowickich Rodzin, ponieważ jest to kwota znacznie poniżej kosztów jednogodzinnego pobytu na pływalni, który kształtuje się na poziomie około 9 zł. Również najtańszy bilet normalny na Krytą Pływalnię w godzinach od 6.00 do 8.00 kosztuje 5 zł i jest znacznie droższy aniżeli nowa cena promocyjna dla Dużych Starachowickich Rodzin.

W cenie 8 złotych za bilet „Aktywne Starachowice”, który obowiązuje od poniedziałku do niedzieli, od godz. 15.00 do 22.00, uwzględniono również bezpłatny wstęp do strefy odnowy biologicznej (sauny), także na ten bilet zniesiono limity wejść.

Od lutego cena wejścia do solarium uległa zmianie i wynosi 1,50 zł za minutę, cena ta od czterech lat nie była zmieniana, mimo rosnących cen energii elektrycznej.

– Pomimo tej zmiany, nadal basenowe solarium jest najtańszym solarium w naszym mieście – mówi dyrektor Krystian Sadza. – W lutym 2019 roku wymieniliśmy również lampy na nowe, przez najbliższe 300 godzin użytkowania lamp maksymalny czas jednorazowego korzystania został ustalony przez „serwis” na 6 minut. Zapraszamy.