Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 12 lutego 2019

Kto czyta nie błądzi

Gminna Biblioteka Publiczna im. Michała Basy w Pawłowie podsumowała trwający trzy miesiące projekt ph. "Mała książka wielki człowiek".

Uwrażliwienie rodziców na potrzebę zaszczepiania w dzieciach miłości do słowa pisanego oraz zachęcenie do żywego uczestnictwa w życiu biblioteki oraz korzystania z jej bogatych zasobów, to cele realizowanego w bibliotece projektu. O tym, jak bardzo był potrzebny świadczyły wypowiedzi rodziców, którzy przyznawali, że zbyt rzadko do książek zaglądają.

Gościem podsumowującego spotkania był wójt gminy Pawłów Marek Wojtas, który wraz z dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej Teresą Sobczak wręczył małym czytelnikom książkowe nagrody za udział w akcji.

100 wyprawek dla dzieci i rodziców, specjalne karty czytelnika dla najmłodszych, które roiły się od naklejek „sówek” za każdą wizytę w bibliotece – to bilans projektu, w którym uczestniczyła biblioteka z Pawłowa.

Mali czytelnicy przybyli z rodzicami, babciami i dziadkami, były też wychowawczynie z przedszkoli z Rzepina i Godowa, na wszystkich czekał słodki poczęstunek w postaci tortu, kawa i herbata. Bibliotekarki Marta Kalisz i Ewa Czajkowska, które poprowadziły projekt dziękowały nauczycielkom za nieocenione wsparcie. Podziękowania odebrały: Anna Garbacz, Karolina Ponikowska, Zuzanna Rejkiewicz, Anna Wiosło, Justyna Sepiół oraz Agnieszka Pocheć.

Sara – jedna z najmłodszych czytelniczek na pytanie, czy będzie przychodzić do biblioteki odpowiedziała:

– Tak, muszę wypożyczać dużo książek, to wyrosnę na mądrą dziewczynkę.

A. Marciniak

Odebrali dyplomy dla aktywnych czytelników

Poczytaj mi…tato

Wójt Pawłowa sumiennie rozdzielał nagrody

Mama wie najlepiej, że czym skorupka za młodu nasiąknie…tym lepiej

Dyrektor Teresa Sobczak wręczała upominki