Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 26 lutego 2019

Morsowanie z sołtysem w tle

WąchockWielbiciele zimy, lodu, mrozu i białego puchu spotkali się nad wąchockim zalewem, by zachęcić mieszkańców Polskiej Stolicy Humoru do zimowych kąpieli. Co prawda temperatura była iście wiosenna, ale... kto by się tym przejmował.

 

Około 300 morsów spotkało się nad zalewem w Wąchocku. Przyjechały bardzo liczne reprezentacje z klubów z województw: mazowieckiego i świętokrzyskiego: morsy z Madagaskaru ze Skarżyska-Kamiennej, członkowie Starachowickiego Klubu Morsów Wektor, Mrozoodporni Jastrząb, Ekipa Lodowcowa z Chlewisk, Marsjanie Nurt z Mostek, Aktywny Ćmińsk i Morsy Kielce. Imprezę, 17 lutego br., otworzył Marian Susfał, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku w towarzystwie organizatorów i sponsorów.

Zanim zanurzyli się w wodzie, około 100 osób wystartowało w 3 – kilometrowym biegu wokół zalewu, a sygnał do startu dała Aldona Parka, nauczycielka wychowania fizycznego w wąchockim Gimnazjum Publicznym. Bieg wygrał Rafał Czarnecki z Bliżyna, przed Bartłomiejem Tworkiem z Ostrowca Świętokrzyskiego i Grzegorzem Grzmotem z Kielc. Najlepsi w tym biegu otrzymali medale i wyrzeźbione w drewnie statuetki morsów, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od organizatorów i sponsorów.

Głównym punktem zimowego spotkania morsów w Wąchocku była jednak kąpiel w wodach tamtejszego zalewu. Najpierw zanurzyli się w niej nowicjusze, a w ramach swoistego chrztu, otrzymywali dwa klapsy pływackimi płetwami. Po tym akcie, do wody wszedł tłum morsów, skandując swoje rymowanki o zaletach kąpieli w zimnej wodzie. Wszyscy otrzymali gorący posiłek: zupę gulaszową, kiełbaski na gorąco, ciasta, herbatę i kawę.

Imprezę, którą prowadził Honorowy Sołtys Wąchocka, Marek Samsonowski – instruktor muzyczny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku, zakończyło wręczenie certyfikatów dla świeżo upieczonych morsów i nagród dla najlepszych w biegu wokół zalewu.

 

W zdrowym ciele zdrowy duch

Prawie 300 morsów przyjechało do Wąchocka

Imprezę prowadził Honorowy Sołtys Wąchocka, Marek Samsonowski

 

A.Marciniak