Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Mirzec 4 marca 2019

Harcerki zdominowały „Śpiewograńca”

Mirzec

Trzy miejsca na podium dla zespołów z Mirca na XXV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec" w Tarnobrzegu, to pierwszy, tak ogromny w historii 15 - letniego udziału w tej imprezie sukces.

„104 Artystyczna Drużyna Harcerska, „zespoły „Happy” oraz „Wichry” z gminy Mirzec pokazały najwyższy poziom i nie miały sobie równych.

– To była nasz piętnasty wyjazd na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”. Debiutowaliśmy na dziesiątym festiwalu, ale taki sukces, jak w tym roku, odnieśliśmy po raz pierwszy – mówi Małgorzata Spadło, która wraz z mężem Piotrem jest opiekunką artystyczną wszystkich zespołów.

– Nie spodziewaliśmy się, że nasze dziewczyny zajmą wszystkie trzy miejsca na podium, ale udało się. Do domu wracaliśmy w fantastycznych humorach. Bardzo jesteśmy dumni z tego sukcesu. Jednocześnie chcemy serdecznie podziękować wójtowi, Mirosławowi Sewerynowi za sfinansowanie kosztów przejazdu – dodaje.

104 Artystyczna Drużyna Harcerska zaprezentowała dwie piosenki: „Moje serce” i „Drogę zna wiatr”, zespół”Wichry” zaśpiewał „Szarą lilijkę” i „Niech tylko ogień gra”, a  ansambl „Happy” zaprezentował piosenki” „Wiosna kwiaty rozdaje” oraz „Jak przygoda to przygoda”. Wyniki ogłoszono na koncercie galowym „Śpiewograńca”. Pierwsze miejsce zajęły dziewczyny ze 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej, działającej przy Szkole Podstawowej w Mircu oraz Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec, drugie miejsce wyśpiewał zespół „Happy”, działający przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec, a trzecie zajęły dziewczyny z najmłodszej grupy „Wichry”, działającej przy Szkole Podstawowej w Mircu.

Była i wielka radość, i chwile wzruszenia, kiedy Diana Romanowska ze 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej podziękowała ze sceny, tuż przed koncertem galowym, za lata opieki artystycznej Małgorzacie i Piotrowi Spadłom. Podziękowanie za wieloletnią pracę z rąk Małgorzaty Ślaskiej, komendantki starachowickiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego dostał Piotr Spadło. Otrzymał on także list gratulacyjny podpisany przez druhnę naczelnik hm. Annę Nowosad.

W skład 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej wchodzą: Maja Pastuszka, Diana Romanowska, Karolina Szara, Klaudia Seweryn, Diana Obara, Emilia Piętak, Zuzanna Surdy, Zuzanna Stompor, Wioletta Kwapisz i Dominika Piętak. Zespół „Happy” tworzą: Alicja Kukla, Oliwia Pisarska, Oliwia Dolega, Laura Nobis, Ola Stępień, Karolina Niewczas, Lena Spadło, Julia Gwóźdź, Zuzanna Gwóźdź i Ola Stompor, a w zespole „Wichry” śpiewają: Paulina Gralec, Ola Maleta, Maja Małek, Ola Stompor i Wiktora Rokita. Gratulujemy!

A. Marciniak

Dziewczyny na scenie prezentowały się fantastycznie

Na pamiątkowej fotografii… co jedna to ładniejsza