Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 4 marca 2019

Jest dofinansowanie, będą remonty ulic

Prawie 53 miliony złotych rządowego wsparcia trafi do świętokrzyskich samorządów. W minioną środę (27 lutego br.), wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński wręczył promesy na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Gmina Starachowice na remonty ulic otrzymała 4,2 mln zł.

Z dofinansowania, które trafiło do gminy Starachowic, wyremontowane mają zostać ulice: Na Szlakowisku, Żytnia, Podlesie (od Łącznej do Smugowej) oraz Stroma.

– Środki uzyskaliśmy dzięki wsparciu wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek. Chciałem podziękować pani wojewodzie i wszystkim pracownikom Urzędu Wojewódzkiego, którzy z nami współpracują – powiedział prezydent miasta Marek Materek zaraz po powrocie z Kielc.

– Ulica Na Szlakowisku po każdej zimie, po każdym większym deszczu płynęła, co chwilę pojawiały się wyrwy w jezdni. Tak samo na ulicy Żytniej, na ulicy Podlesie i w wielu innych miejscach w Starachowicach.

Prezydent nie ukrywał, że skala potrzeb remontowych w mieście jest ogromna.

– Mamy około 30 km dróg gruntowych, ale mamy także ulice asfaltowe, które są też w fatalnym stanie. Staramy się z całych sił, aby wykorzystywać wszystkie możliwości w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych na remonty dróg, na przebudowy, na modernizacje i na budowy – powiedział M. Materek i dodał, że gmina złoży projekt do uruchamianego przez rząd Funduszu Dróg Samorządowych na wykonanie ul. Nowej Moniuszki.

Prace mają się rozpocząć na drogach w maju lub w czerwcu br. Ostateczny termin rozpoczęcia i zakończenia robót zależy od wyników przetargów.

(azab)

Ulica Podlesie również doczeka się gruntownego remontu

Pieniądze mają być także przeznaczone remont ulicy Stromej

 

Po każdej zimie ulica Na Szlakowisku „łatana” jest na całej długości