Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 4 marca 2019

Kraksa na Stalowej

Do zderzenia auta osobowego z autobusem doszło w poniedziałkowe (25 lutego br.) wczesne popołudnie. Do szpitala został przewieziony kierowca toyoty corolli.

Było naprawdę groźnie. Po godzinie 14.00 do starachowickich służb wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z autobusem na osiedlu Orłowo.

– Kierujący pojazdem marki toyota, 56 – letni kierowca, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie czołowo zderzył się z kierującym autobusem marki Irisbus – mówi GAZECIE st. sierż. Paweł Kusiak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

W autokarze w chwili wypadku nie było pasażerów, a jego 44- letni kierowca nie odniósł obrażeń. Gorzej z kierowcą auta osobowego.

– W toyocie doszło do pożaru komory silnika. Sytuacja była bardzo groźna, gdyż w zniszczonym pojeździe znajdował się zakleszczony kierowca. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru i rozcinania za pomocą narzędzi hydraulicznych konstrukcji pojazdu, by wydobyć kierowcę – relacjonuje Gazecie, mł. bryg. Marcin Nyga, oficer prasowy KP Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

56-letni starachowiczanin został przewieziony do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

(azab)

Zakleszczony kierowca, pożar silnika. Strażacy musieli szybko działać

Do zderzenia dwóch aut doszło w poniedziałkowe wczesne popołudnie