Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 4 marca 2019

Mała szkoła z wielkim sercem

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipiu to miejsce, w którym każdy uczeń traktowany jest indywidualnie, a wszyscy czują się jak w domu. Nauczyciele z pasją, gry edukacyjne, eksperymenty naukowe, zawody sportowe oraz konkursy przedmiotowe, to kolejne atuty ten niewielkiej placówki.

Dopasowanie zajęć do zainteresowań dzieci, mało liczne klasy, ciągle doposażane pracownie i zajęcia świetlicowe sprawiają, że uczniowie chcą spędzić w szkole swój wolny czas. Szkolne wigilie, jasełka, Dzień Seniora czy Dzień Rodziny, to uroczystości, które zbliżają i integrują szkolną społeczność. Ucząca się w szkole w Lipiu młodzież ma również okazję poznawać kulturę innych krajów obchodząc Dzień Języków Obcych, Dzień św. Patryka, Dzień Naleśnika czy Pizzy, a uroczyste świętowanie takich dni jak 3 maja i 11 listopada wzmacnia poczucie patriotyzmu i przynależności do ojczyzny.

Dzięki szkolnym działaniom uczniowie biorą udział we wspieraniu schroniska dla zwierząt poprzez organizowanie zbiórki karmy, sprzątają świat, sieją i sadzą kwiaty wokół szkoły – wspólnie dbając o estetykę środowiska.

Już od oddziału przedszkolnego nauczyciele wprowadzają innowacje pedagogiczne, aby zachęcić uczniów do poznania nowych metod zdobywania wiedzy. Prowadzone są zajęcia z Sensoplastyki (R), organizowane spotkania z ciekawymi ludźmi. Wyjazdy do kina, teatru i muzeów, to rozwój kulturowy uczniów, na który szkoła kładzie szczególny nacisk.

Od zerówki dzieci grają w szachy, ale nie zapomina się także o rozwoju fizycznym. Piesze wycieczki, rajdy rowerowe, ćwiczenia korekcyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipiu, to placówka na miarę XXI wieku, w której dzieci rozwijają swoje pasje w przyjaznej atmosferze. Szkoła już prowadzi zapisy na rok 2019/2020.

A. M.

Młodzież chętnie bierze udział w zajęciach dodatkowych

O tym, że w zdrowym ciele zdrowy duch wiedzą także najmłodsi

Szkolne przedstawienia sprawiają mnóstwo radości

Dzieci chętnie uczestniczą w społecznych przedsięwzięciach

Najmłodsi uczą się również przez zabawę

Starsi uczniowie pogłębiają swoje zainteresowania