Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 4 marca 2019

Nowa „piątka” Prawa i Sprawiedliwości

O propozycjach dla Polski i Polaków oraz zbliżających się wyborach, poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec oraz radni PiS w mieście i powiecie poinformowali na zwołanej konferencji prasowej.

Założenia programowe partii rządzącej ogłoszono na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. przybliżył je szef regionalnych struktur PiS, poseł Krzysztof Lipiec na konferencji 25 lutego br.

– Wyprzedziliśmy „totalną opozycję”, która w bólach i strachu przed Prawem i Sprawiedliwością nieudolnie montuje swoją koalicję. Jedyny program, jaki mają wypisany na swoich ustach to „antyPiS”. Zrobiliśmy ucieczkę przed tą opozycją, która chciała, żeby było tak jak było, a więc żeby nie było 500+, żeby Polacy pracowali do 67. roku życia, żeby nie było obniżek podatków, żeby zdemolować pracownicze plany kapitałowe – mówił poseł.

Krzysztof Lipiec zaprosił wszystkich Polaków do tego, aby razem z partią rządzącą dalej dokonywali przemian w kraju, aby Polska odegrała bardzo ważna rolę w Unii Europejskiej oraz nadal modernizując kraj.

– To, co uczyniliśmy w 2015 roku, obejmując samodzielnie rządy i co przez te 3 lata dokonaliśmy wspólnie, dzisiaj zaowocowało kolejną dobrą „piątką” Prawa i Sprawiedliwości. Wsłuchując się w głos Polaków odpowiedzieliśmy na ich zapotrzebowanie – kontynuował K. Lipiec i dodał, że ma przekonanie, iż koalicja, która się powstaje, tworzona jest przeciwko PiS, „a tak naprawdę przeciwko Polsce”.

– Nie może tak być, że ludzie różnych idei, ludzie, którzy w swoich założeniach programowych tworzyli różne środowiska polityczne, mogą dzisiaj scalić się w myśleniu o Polsce i przedstawić Polsce i Polakom dobry, jednolity pomysł na to, abyśmy mogli dalej iść do przodu – stwierdził nasz parlamentarzysta i lider świętokrzyskich struktur  PiS.

Posłowi Krzysztofowi Lipcowi towarzyszyli radni Prawa i Sprawiedliwość w mieście i powiecie. O pomocy polskim rodzinom, programie 500+ mówiła była starosta, radna powiatu Danuta Krępa. Przypomniała, że dzięki dodatkowym pieniądzom, polskim rodzinom żyje się lepiej. Powiedziała, że według nowych założeń od lipca tego roku, 500 + będzie przysługiwało również na pierwsze dziecko. Radna Agnieszka Kuś przedstawiła założenia programowe dotyczące pomocy młodym ludziom (do 26. roku), którzy będą zwolnieni z podatku. Natomiast radna Joanna Główka przestawiła rządowe rozwiązania pomocy dla ludzi starszych: dodatkowego świadczenia 1100 zł, tzw. „trzynastki” dla emerytów.

Radny miasta Tomasz Andrzejewski nawiązał do lutowej sesji Rady Miejskiej, na której sprawozdania złożyli przedstawiciele instytucji pomocowych w mieście, gdzie padły słowa, że „w Starachowicach jest coraz mniej biednych”.

– Mówiąc wprost, te programy, które rząd PiS wprowadza, są skuteczne. I oby tej biedy w Starachowicach było coraz mniej  – powiedział T. Andrzejewski.

Szansą na rozwój ma być obniżenie kosztów pracy poprzez dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu.

Ostatni punkt nowej „piątki” PiS zaprezentował radny Rafał Lipiec. To poprawa infrastruktury komunikacyjnej, czyli przywrócenie połączeń między gminami i powiatami w województwie świętokrzyskim.

(azab)

Poseł Krzysztof Lipiec oraz radni PiS mówili o nowej arenie programowej Prawa i Sprawiedliwości