Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 4 marca 2019

O piękną polszczyznę zadbano w Adamowie

Szkoła Podstawowa w Adamowie świętowała Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przygotowania do tego uroczystego dnia rozpoczęto jednak dużo wcześniej.

Barwne i pomysłowe plakaty na szkolnych korytarzach, kalambury związane z polskimi przysłowiami, to tylko kawałek oferty uczniów klas VI, VII i VIII, zaprezentowanej 22 lutego br. Koordynatorkami akcji były nauczycielki języka polskiego: Krystyna Kwiecień oraz Dorota Strojna – Imos.

Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas IV – VI, a szóstoklasiści zaprosili młodszych kolegów i koleżanki do konkursu wiedzy o polskich przysłowiach, które odgadywali z kalamburów, co nie było łatwym zadaniem. Burzliwe narady podgrzewały atmosferę. Drugą konkurencją było dyktando „biegane”. Wymagało ono od każdej z drużyn znakomitej współpracy, refleksu, szybkości i doskonałej pamięci.

Dyrektor, Teresa Szymczak, wręczając dyplomy, gratulowała przygotowania wszystkim uczestnikom konkursu. Nie zabrakło także słów uznania dla klasy VI za pomysłowe zaprezentowanie przysłów.

A. Marciniak

Burzliwe dyskusje podgrzewały atmosferę

Kalambury wymagały znakomitego przygotowania

Zabiegane dyktando, to przede wszystkim refleks