Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 4 marca 2019

Radni za budową mieszkań

Jednogłośnie uchwalili, by Gmina zabezpieczyła 1 mln 100 tys. zł na wkład własny, niezbędny do budowy mieszkań przy ul. Piłsudskiego w Starachowicach.

Trzy budynki wielorodzinne na wynajem, a w każdym po 20 mieszkań, planuje wybudować na działce przy ul. Marszałka Piłsudskiego do 2021 r. Gmina Starachowice.

Bloki staną na ponad półhektarowej działce między Ekomuzeum a siedzibą firmy Graficom. Rozpoczęcie budowy planowane jest w drugiej połowie br. W każdym z trzech budynków będą znajdowały się 4 lokale o powierzchni 34,22 m kw., 8 o powierzchni 47,45 m kw. i 8 lokali o powierzchni 55,94 m kw. Wszystkie będą miały balkony, piwnice i miejsce parkingowe, a na wyposażeniu kuchenki elektryczne, biały montaż oraz okładziny ścienne i podłogowe. Przewidywana stawka czynszu ma wynosić 11 zł /m + media.

Inwestycja będzie realizowana w oparciu o rządowy program Mieszkanie+ przez Gminę Starachowice, przy współpracy ze Starachowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego „Wspólny Dom”, Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Podczas sesji Rady Miejskiej zabezpieczono niezbędne środki na wkład własny. Decyzję o przekazaniu na tę inwestycję 1 mln 100 tys. zł z wpływów z podatku od nieruchomości oraz podatku dochodowego, radni podjęli na lutowej sesji jednogłośnie.

(az)

Budynki powstaną w ramach rządowego programu Mieszkanie+