Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 4 marca 2019

„Randka” po angielsku

Trzecioklasiści z gimnazjum Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rudzie przystąpili do krajowego międzyszkolnego projektu eTwinning, pt. "Online Valentine`s Date".

Szkołą partnerską placówki w Rudzie, było gimnazjum z województwa wielkopolskiego. To właśnie uczniom z oddalonej o kilkaset kilometrów od naszego regionu szkoły, młodzież klasy III B z gimnazjum w Rudzie przedstawiła w krótkim filmiku informacje o sobie, swoich zainteresowaniach oraz miejscu, z którego pochodzą. Przygotowali również kartki walentynkowe w języku angielskim, stworzyli idealny profil partnera na wymarzoną randkę walentynkową oraz przeprowadzili międzyszkolne głosowanie.

Gimnazjaliści w ramach projektu, którego koordynatorem była nauczycielka języka angielskiego, Jowita Kaszuba – Lipa, wzięli również udział w grach online dotyczących Dnia Świętego Walentego. Komunikacja odbywała się wyłącznie po angielsku.

(azab)

Młodzież klasy III B gimnazjum z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie wzięła udział w krajowym międzyszkolnym projekcie dotyczącym Święta Zakochanych

Uczniom z partnerskiej szkoły zaprezentowali swoje sylwetki, zainteresowania i informacje o regionie, z którego pochodzą