Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 4 marca 2019

Tropem sztuki po Warszawie

Galerię Sztuki Zachęta oraz Teatr Współczesny odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 z klasy Technik Reklamy i Budownictwa.

Na wycieczkę śladami sztuki wyruszyli do stolicy, pod opieką Katarzyny Zawadzkiej i i Jarosława Cieplińskiego, 26 lutego br. Wystawa autorstwa Hiwa K – z pochodzenia irackiego Kurda, który kilkanaście lat temu dostał się jako uchodźca polityczny do Europy, a dziś zaliczany jest do czołówki światowej sztuki, pt. „Wysoce nieprawdopodobne, choć nie niemożliwe” w Zachęcie okazała się wspaniałym wstępem do dyskusji na temat wojny, kapitalizmu, przemysłu wojennego, uchodźców.

Następnym etapem wycieczki był Teatr Współczesny, gdzie obejrzeli sztukę pt. „Nim odleci”w reżyserii Macieja Englerta z Krzysztofem Kowalewskim i Martą Lipińską w rolach głównych. To historia małżeństwa z wieloletnim stażem, ich dorosłych córek i pewnej znajomej męża z dawnych lat. Majstersztyk aktorstwa, sposób opowiedzenia historii, wartka akcja, to atuty sztuki Floriana Zellera, który w sposób kunsztowny, subtelny przeplata świat realny z metafizycznym. W bardzo precyzyjny sposób prowadzi widza przez labirynt splątanych losów swoich bohaterów, skłaniając do refleksji nad życiem, miłością i śmiercią.

Uczniowie już dziś niecierpliwie czekają na kolejną wizytę w teatrze.

A. Marciniak

W „Zachęcie” zmierzyli się z trudnym tematem wojny

W wiosennych okolicznościach pozowały do zdjęcia